PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720649}
4,3 9 022
oceny
4,3 10 1 9022
2,6 5
ocen krytyków
The Grudge: Klątwa
powrót do forum filmu The Grudge: Klątwa

Jeśli ktoś oglądał poprzednie wersje amerykańskie albo japońskie to bardzo się zawiedzie. Nie ma tam w ogóle Kayako ani Toshio, nie są tam nawet wspomniani, jest tylko ich zdjęcie, nie mówią co się dokładnie w tym domu stało ani nic. Moim zdaniem nie warto było wydać kasę na ten film. Były momenty straszne ale to nie to samo.

ocenił(a) film na 3
MartaRut22

Zgadzam się. Jak dla mnie film mocno przekombinowany. Poprzednie Klątwy miały jeszcze ten klimat, napięcie. A tutaj tego niestety zabrakło. Zdecydowanie za dużo tej dramatycznej sielanki i troszke niepotrzebnie napaćkali kilka wątków za jednym zamachem przez co ja osobiście jak oglądałem to aż dostawałem pierd**ca bo usiłowałem się choć przez chwile skupić na jednym watku. I się nie dało, bo za chwilę "bum" - kolejny wątek.
Pomijam brak Kayako. A o Toshio już nawet nie wspominam - główni antagoniści tej serii i nawet ich zabrakło? Not good.
Generalnie, wielkie rozczarowanie. Nawet Lin Shaye, którą lubie - niestety nie uratowała filmu.

MansonBest

Jeśli nie potrafisz się skupić na 4 (Landersowie, Spencerowie, Mathesonowie i Muldoon) przeplatających i uzupełniających się wątkach to współczuję i polecam obejrzenie czegoś z prostszą, mniej skomplikowaną fabułą :)
Film był dobry, miał dopracowaną historię, wyrazistych bohaterów, a że miał w sobie coś z dramatu i nie był tylko typowym straszakiem to plus dla niego. Nie wspomnę o udzielającym się, niepokojącym klimacie, naprawdę ciekawych postaciach czy hipnotyzujacych ujęciach.

Sorry, ale moim zdaniem jeśli ktoś ocenia ten film na 3/10 to naprawdę ciekawi mnie, jakie horrory z ostatnich lat przypadły mu do gustu i przebijają Klątwę. Poproszę o kilka tytułów :) bo ten zasługuje na co najmniej 6/10.

ocenił(a) film na 3
KeiChan

Wybacz misia, ale nie mam najmniejszego zamiaru rzucać tłumaczeniami dlaczego temu filmowi dałem 3. (Aż 3! Bo powinienem dać mniej - dałem z sentymentu dla całej serii.) A już zwłaszcza podważać czyjeś opinie. Dałem swoją ocenę, bo tak niestety odczuwam. Film wypadł bardzo słabo, a wręcz źle. Oczekiwałem czegoś więcej, a dostałem jedynie usunięte sceny, brak głównych antagonistów serii Klątwy, marne "zombiaki", zero strachu, klimatu, niepokoju, durnowatą i wnerwiającą główną bohaterkę.
Znany i kultowy już odgłos, który robiła Kayako - raptem wydawały wszystkie duchy. No nie.
Ja jestem na nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones