PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=362598}

To właśnie Anglia

This Is England
7,6 24 222
oceny
7,6 10 1 24222
7,2 9
ocen krytyków
To właśnie Anglia
powrót do forum filmu To właśnie Anglia

1. Niszczący stereotyp że każdy skinhead to faszysta i rasista. Bardzo dobra geneza wdzierania się idei nacjonalistycznych do ruchu.
2. Prawdziwy: bardzo dobrze ukazane tło historyczne i rosnąca frustracja i niezadowolenie żadami "żelaznej damy'.
3. Jeszcze raz prawdziwy: Stroje (nie nazwałbym tego kostiumami) widać że Meadows wyjmuje je ze swojej pamięci.
Język, naturalny Yorkshire English bardzo dobra scena w sklepie z Martensami kiedy mama wraz ze sprzedawczynią namawiają Shauna do zakupy innych butów becouse there are froum loouoondon loouve. Pojawiający się Combo mówiący 'proper Scouser" jest dodatkowym smaczkiem.
Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa.

This is England jest filmem wielowątkowym wymagającym chociaż średniej orientacji w sytuacji społeczno- politycznej w UK na początku lat osiemdziesiątych. Film jest pełen dodatkowych smaczków bardzo dużym plusem jest złożoność postaci i bardzo dobra gra aktorska.

ocenił(a) film na 8
ryniio

podpisuję się pod tą opinią obiema rękami.

ocenił(a) film na 9
hesiulek

ja także. Chociaż AD 1.

Film nie łamał żadnego stereotypu. Po prostu skinheadzi na początku lat 80 byli zafascynowani muzyką rege. Dopiero potem wdarły się nacjonalistyczne poglądy z powodu makabrycznej sytuacji gospodarczej w UK i poszło w tą stronę jaka jest do dzisiaj...a szkoda, bo tak to byli całkiem fajni goście, rzekłbym, że bardziej wyluzowani i mniej agresywni od punków, ale to były inne idee i łagodna muza i czarna kultura.

Nieważne, film był bardzo dobry.

Cobra_Choke

Skinheadzi na początku lat 80-ych byli również zafascynowani punkiem. Dowodem na to są powstałe wówczas zespoły jak 4 Skins, Blitz czy Cockney Rejects (założony w 1979). Zresztą w samym ruchu skins jest tyle odłamów a każdy z nich albo słucha innej muzyki albo łączy różne rodzaje. W ogólnie dostepnych źródłach możemy dowiedzieć się, że: skini tradycyjni słuchają ska i skinhead reggae, red skini - punka (jak powstała pod koniec lat 70-ych wspaniała grupa Angelic Upstarts czy francuska Birigada Flores Magon) ale zdarza się, że i ska, no i Oi-owcy ze swoją odmianą punk rocka - street punkiem (charakterystyczne, chóralnie śpiewane refreny - np. Cock Sparrer, The Business). A amerykańscy skini słuchają z kolei hard core ze sztandarową grupą Agnostic Front na czele. O naziolach nie wspominam bo to nie skini jeno boneheadzi. A że większość ludzi kojarzy słowo skinhead z tymi tępymi matołami, którzy najczęściej zamawiają pięć piw, dlatego uważam, że film "This is England" przełamuje ten krzywdzący stereotyp. Polecam dokumentalny film "Skinhead attitude", w którym na samym początku wokalista Bad Manners stwierdza, że prawdziwy skinhead nigdy nie może być rasistą.

ocenił(a) film na 10
ryniio

Jeden z najlepszych filmow jakie w zyciu widzialem, dawno nie bylem tak poruszony, a do tego idealna muzyka....

ocenił(a) film na 9
Chupacapo

Świetny film rozkręcający się bardzo powili ale za to jak kończący się. Końcowe momenty zapadają w pamięć na długo. Świetna obsada, fabuła i przede wszystkim jest to film oparty na życiu a jak wiadomo takie filmy są najlepsze.

ryniio

zgadzam się ...naprawdę znakomity film...świetnie ukazana fabuła itd.

ocenił(a) film na 8
ryniio

Nie wiem czy film niszczy stereotypy, ale na pewno ładnie ukazuje moment, kiedy poglądy skinheadów zaczęły się radykalizować.
Zaskoczyła mnie kreacja Graham`a, bo kojarzyłam go raczej z rolami ciepłych kluch i popychadeł a tu proszę ujawnił się jego prawdziwy talent aktorski. A i ścieżka dźwiękowa zgadzam się, że jest zacna.

ocenił(a) film na 10
dzikakulka

Oglądałem ten film 4 miesiące temu i dziś znowu... Najlepszy film jaki oglądałem, dotyczący skinheadów. A co do muzyki i nastroju to jest masakrycznie idealna... :D

ocenił(a) film na 8
dzikakulka

heh, mnie zaskoczyło, że gość grający Tommyego, "dziewczynę Turkisha" w "Przekręt" jest takim kozakiem w "This is England". To się nazywa kunszt aktorski !

ocenił(a) film na 7
ryniio

Miło, że jednak ktoś odróżnia scouse od cockneya :) "Bahh", "fohh"... Fink yev been in Merseyside, me friend.

ocenił(a) film na 8
coldwaver

Film naprawdę dobry i jak założyciel tematu raczył zauważyć - epicka ścieżka dźwiękowa, aż się ździwiłem :)

ocenił(a) film na 7
ryniio

Popieram! Film robi wrażenie, a muzyka - samo cudo ;)

ocenił(a) film na 9
ryniio

Rewelacyjny film. Niezwykle realistycznie odtwarza minioną epokę oraz ukazuje jak społeczny kryzys w Anglii wpłynął i przedefiniował subkulturę wczesnych skinheadów. Aktorzy są na wskroś naturalni a młodziutki aktor grający Shauna to wisienka na tym torcie. Muzyka jest świetna, a zdjęcia utrzymane w nieco dokumentalizowanym stylu jeszcze bardziej urzeczywistniają tę historię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones