PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37311}

Troja

Troy
7,4 344 201
ocen
7,4 10 1 344201
5,8 29
ocen krytyków
Troja
powrót do forum filmu Troja

Wkurzał mnie on. Poza tym powinien ponieść konsekwencje swoich czynów. Po śmierci Achillesa czekałem aż Odyseusz lub ktoś inny przyjdzie i zabije Parysa.

ocenił(a) film na 6
Burnham1

W mitologii Parysa zginął z rąk Greka Filoktetesa w przededniu zdobycia Troi.
Tutaj go oszczędzili.
Na marginesie, nie za bardzo rozumiem tych, którzy najeżdżają na ten film za różnice w porównaniu z książką i mitologią.
Ten film pokazuje możliwą historyczną wojnę trojańską, której historię później wzbogacono o wątki mityczne.

Fabian3200

Moim zdaniem film jest ciekawy i w sumie jedyne co mnie denerwowało, to było to, że Parys przeżył. Pomijając fakt, że był wkurzający, to powinien ponieść konsekwencję tego, że przez niego Troja spłonęła i zginęło wielu ludzi.

ocenił(a) film na 6
Burnham1

Chciałem tego samego myśląc o filmowym Parysie. Poza tym film mi także bardzo się podoba.
I jeszcze tylko wkurzyła mnie śmierć Menelaosa (no niby w mitologii Parysa uratowała wtedy Afrodyta, ale moim zdaniem nie musieli zastąpić fantastycznych elementów śmiercią Menelaosa, mogliby np. pominąć ten wątek pojedynku, Menelaos żyłby dalej i mógłby odbić Helenę, jak w tradycji) i to, że Parys zabrał Helenę ze sobą po po zniszczeniu Troi.

Fabian3200

Też mnie to wkurzało.

ocenił(a) film na 6
Burnham1

Istotnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones