PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567806}

Tylko dla kochanków

For Lovers Only
6,6 1 692
oceny
6,6 10 1 1692
Tylko dla kochanków
powrót do forum filmu Tylko dla kochanków

Ten film to rozciągnięta do czasu fabuły reklama, inspirowana najlepszymi kampaniami modowymi, samochodowymi etc. Czego tu nie ma? Peugeot, ray bany, BMW, nie wspominając już o ciuchach z najnowszych kolekcji. Całe przedstawienie romansu głównych bohaterów też opiera się na chwytach znanych z reklam: Paryż, wino, ucieczka, wolność, młodość, chodość, zajebistość i obowiązkowo artystyczne zawody zakochanych. Przepraszam za wyświechtane zdanie, ale kino drogi naprawdę przeszło z poziomu kontestacji do pustego konsumpcjonizmu.

nana_kleinfrankenheim

co to jest chodość?

ocenił(a) film na 3
szarlotkus

chudość, pardon

nana_kleinfrankenheim

Widać współczesnym "artystom" Paryż kojarzy się tylko z tygodniem mody, blichtrem i szpanem...
Czymże jest miłość między dwojgiem ludzi w porównaniu z miłością do marek?
Po co bawić się w kreślenie więzi psychicznej między parą bohaterów, przecież to całkowicie zbyteczny drobiazg...

nana_kleinfrankenheim

Dokładnie o tym samym już gdzieś pisałem. Film-reklama, tylko że ja akurat lubię fotografię mody, Lindbergha itp. Więc mi się podoba. Ale musisz wiedzieć, że zapożyczenia inspiracje idą zawsze w dwie strony. Branża modowa kreując wizerunki i styl także odwoływała się do kina np. francuskiej nowej fali, czarnego romantyzmu, które także funkcjonują w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones