Film

Timescape

1992 1 godz. 39 min.
6,1 405
ocen
6,1 10 405
298
chce zobaczyć
{"id":"5925","linkUrl":"/film/Ucieczka+przez+czas-1992-5925","alt":"Ucieczka przez czas","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/59/25/5925/7122670.2.jpg"}
Mieszkający w niewielkim miasteczku Greenglen, Ben Wilson jest wdowcem, który stracił żonę w tragicznym wypadku. Zimą na... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Mieszkający w niewielkim miasteczku Greenglen, Ben Wilson jest wdowcem, który stracił żonę w tragicznym wypadku. Zimą na zasypanej śniegiem drodze wracali razem z Carolyn samochodem do domu. Nagle na zakręcie z naprzeciwka wykoczył koń ciągnący sanie. Przestraszone zwierzę stratowało auto. Benowi udało się uciec. Bardzo przeżył śmierćMieszkający w niewielkim miasteczku Greenglen, Ben Wilson jest wdowcem, który stracił żonę w tragicznym wypadku. Zimą na zasypanej śniegiem drodze wracali razem z Carolyn samochodem do domu. Nagle na zakręcie z naprzeciwka wykoczył koń ciągnący sanie. Przestraszone zwierzę stratowało auto. Benowi udało się uciec. Bardzo przeżył śmierć żony, nie zapomniał o niej, próbuje jednak zacząć wszystko od nowa. Pozostała mu jeszcze ukochana kilkuletnia córka Hillary, która odwzajemnia wielką miłość ojca. Przeciwko Benowi jest miejscowy sędzia Caldwell, on nigdy nie pogodził się ze śmiercią Carolyn. Całą winą za nieszczęśliwy wypadek obarcza znienawidzonego zięcia. Mając wpływy w mieście, sędzia postanawia podstępem odebrać Benowi prawa do opieki nad Hillary, chociaż wnuczka kocha ojca i pragnie z nim pozostać. Ben próbuje rozkręcić interes, aby zarobić na utrzymanie rodziny. Remontuje pensjonat położony na stoku z przepięknym widokiem na malowniczą okolicę. Ma nadzieję, że niezwykłe krajobrazy i czyste powietrze przyciągną wielu turystów. Wkrótce przed jeszcze nie wykończony zajazd podjeżdża autokar z pierwszymi gośćmi. Nie zrażają ich prymitywne warunki i wciąż trwające prace remontowe. Pragną tylko zaznać ciszy i spokoju w miejscu oddalonym od centrum miasteczka Greenglen. Grupa dziwnych wycieczkowiczów, którymi kieruje ekscentryczna przewodniczka Iovine, od samego początku budzi niepokój Bena. Podejrzewa, że nie przybyli do Greenglen w celach turystycznych.

na podstawie
Henry Kuttner "Czas winobrania" (opowiadanie) / C.L. Moore "Czas winobrania" (opowiadanie)
studio
Channel Communications / Drury Lane Holdings / Wild Street Pictures
data produkcji
1992
tytuł oryg.
Timescape
inne tytuły
Ucieczka przez czas Polska
Disaster in Time USA
Grand Tour: Disaster in Time USA
The Grand Tour (inny tytuł) USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Drain, Eugene, Oakland (Oregon, USA) i Seattle (Waszyngton, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czas

  lucky_3 ocenił(a) film na 10

  Uwielbiam ten, tak jak wszystkie związane z podróżami w czasie.

 • nie wiem

  lucky_3 ocenił(a) film na 10

  Nie wiem dlaczego, ale mojego streszczenia nie ma na tej pod stronie! A uważam, że jest ono o wiele ciekawsze niż te, które widnieje tam w górze. Od kogo to zależy???

  4
  • Bardzo fajny film.

   forek23 ocenił(a) film na 8

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • Interesny film

   Predators1978

   Tajemniczy film jeden z takich jak mało nie wiem czemu tak zapomniany. Jeśli podobają się komuś takie filmy piszcie do mnie.

  • Świetny film

   ChrisKrasz ocenił(a) film na 8

   Klasyczny świetny film SF. Ogląda się bardzo dobrze.