film

Uczniaki

Le pupille
2022
37m
6,6 1 405
ocen
6,6 10 1 1405
8,0 2
oceny krytyków
Krótka historia opowiedziana przy świątecznym cieście. Opowieść o niewinności, chciwości i fantazji z katolickiej szkoły dla dziewcząt z okresu wojennego. Tytuł pochodzi... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Uczniaki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Krótka historia opowiedziana przy świątecznym cieście. Opowieść o niewinności, chciwości i fantazji z katolickiej szkoły dla dziewcząt z okresu wojennego. Tytuł pochodzi od łacińskiego słowa "pupilla", czyli mała dziewczynka. Całość oparta jest na liście ze świątecznymi życzeniami wysłanymi przez Elsę Morante – jedną z najbardziej cenionych włoskich pisarek XX wieku – do jej przyjaciela, Goffredo Fofiego, na Boże Narodzenie 1971 roku.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Hipokryzja, niszczenie samooceny dzieci i głupota. A wszystko to w atmosferze baśniowej, świątecznej przypowieści. Paradoks tak oczekiwanego od dzieci posłuszeństwa.

ktoś może wie, gdzie można obejrzeć ten krótki metraż?

Wywózka

Moczul Patagosian otrzymał swe dumne imię po wielkiej historycznej postaci, jaką dla Ocyxą bez wątpienia był papież Moczul Papaja-Fałęcki. Niestety, już od lat podwórkowo-szczenięcych prześladowało go ni to zdrobnienie, ni przezwisko ani słabo zakamuflowany przytyk, znienawidzone jak drażniące polatywanie...

więcej

Czerwone ciasto...

ocenił(a) film na 3

symbolem tego krótkiego metrażu. Ale też podsumowanie śmieszne, bo o co chodziło nikt nie wie. W sensie jaki morał, a kto to wie. Zabawne ujęcie tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones