Viramundo (2013)

Film dokumentuje wyprawę legendarnego brazylijskiego muzyka Gilberto Gila z Ameryki Południowej przez Południową Afrykę do Australii. Po drodze artysta organizuje koncerty i rozmawia z przedstawicielami wymierających kultur. 

Viramundo (2013): zwiastun nr 1 (polski) ...

zdjęcia

(11)

Opowiadając o swoim bohaterze, Borgeaud zbyt mocno wierzy w magnetyzm swej postaci. W "Viramundo" nie ma do opowiedzenia konkretnej historii, która mogłaby być metaforą czegoś większego. Szwajcar rezygnuje z dokumentalnej "akcji", ale w zamian nie oferuje niczego innego. "Viramundo" to filmowa podróż, która nie przybliża do bohatera, będąc jedynie zaproszeniem do przejażdżki przez kontynenty i kultury. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 67%
pokaż:
 
Gilberto Gil Gilberto Giljako: Gilberto Gil (on sam)
Peter Garrett Peter Garrettjako: Peter Garrett (on sam)
Vusi Mahlasela Vusi Mahlaselajako: Vusi Mahlasela (on sam)
$related.related Paul Hanmerjako: Paul Hanmer (on sam)

"Viramundo" zaczyna się w małej amazońskiej wiosce, gdzie Gilberto Gil gra koncert transmitowany w świat za pomocą internetu. Ten występ jest swoistym manifestem wyjątkowego artysty, który postanowił wyruszyć w podróż po południowej półkuli w poszukiwaniu śladów ginącej w globalnym świecie różnorodności. Wyprawa ta poprowadzi legendarnego brazylijskiego muzyka i jednego z pionierów Tropicalismo z jego ojczyzny, przez Południową Afrykę aż do Australii. Po drodze Gil organizuje koncerty, spotyka się z mieszkańcami małych wiosek, przedstawicielami umierających powoli kultur. Śpiewa i głośno mówi o rzeczach, które są dla niego najważniejsze - o równości, różnorodności, wolności. Używa muzyki i nowych technologii, by świat był lepszym, ciekawszym i pełnym nadziei miejscem.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Viramundo

zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Gutek Film
studio:
  • Dreampixies
  • Urban Factory (
    • koprodukcja
    )
inne tytuły:
(więcej...)

dodaj nowy temat na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o