PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182579}
5,0 1 258
ocen
5,0 10 1 1258
Wieża
powrót do forum filmu Wieża


A mnie się ten film podoba. Wiem, ze podoba się nie tylko mnie i dlatego zastanawiam się jak to możliwe, że ?Wieża? Agnieszki Trzos, mogła dostać najgorsze krytyki?
Jak je czytam to mam wrażenie, że bardziej oddają stan świadomości autorów, a nie film. Może oglądali go tylko jednym okiem? Tak to już w polskiej krytyce filmowej ostatnio się dzieje, że aby dostać dobre recenzje, za filmem muszą stać jakieś autorytety i wtedy pisze się same panegiryki. Chyba w przypadku ?Wieży? Agnieszki Trzos tak nie było? Do tego jeszcze ona jest kobietą i zrobiła swoją pierwszą fabułę o kobietach.
Dlaczego mężczyźni-krytycy po usłyszeniu słów: wieża, bajka i księżniczka ? zamykają jedno oko i piszą tak łopatologiczne recenzje jak na przykład ta Marcina Pietrzyka w FilmWebie?
Postacie kobiet w ?Wieży? to po prostu suma nas wszystkich. My kobiety, po kawałku odnajdujemy się w nich i rozumiemy ich waginalne emocje. Film jest interesujacy, dobrze zrobiony jak na debiut i warto go zobaczyć. Dlatego zachęcam was, abyście poszli i popatrzyli na ?Wieżę? szeroko otwartymi oczami, nie wierząc w płytkie recenzje.

AGNIESZKA ZAKRZEWICZ
bezGranic

ocenił(a) film na 8
agnieszka_akili

Już dawno nie widziałam tak prawdziwego filmu. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to drewniane aktorstwo. Poza tym jednym mankamentem niczego tej produkcji nie brakuje. Historia w nieprzekłamany sposób dotyka problemów emocjonalnych zarówno kobiet jak i mężczyzn. Można odnaleźć cząstkę siebie lub którejś z otaczających nas osób praktycznie w każdym z bohaterów. Odważne, ale poetyckie zdjęcia, nastrojowa muzyka - to wszystko tworzy bardzo przygnębiający, bo jakże życiowy, obraz. Gdy po obejrzeniu "Wieży" spojrzałam na ocenę filmwebowiczów, przyznaję, że byłam w szoku. Film nie jest może arcydziełem polskiego kina, ale na pewno zasługuje na większą ilość pozytywnych komentarzy i recenzji.

ocenił(a) film na 7
ScarlettElvie

Zgadzam się z przedmówczyniami - film warty obejrzenia. Osobiście preferuje inne kino, niemniej nie nudziłem się podczas oglądania tego filmu; może dlatego, że odnajduję tam dużo życiowej prawdy, opowiedzianej specyficznym językiem. Liryczna, smutna, poruszająca, prawdziwa opowieść nie tyle o szukaniu miłości, a raczej o niemocy, strachu i obawach z nią związanych..
Polecam!

ocenił(a) film na 6
agnieszka_akili

Też mi się podobał, właśnie obejrzałam. Aktorstwo, cóż - powiedziałabym - nierówne, ale nie dyskredytuje całości. Chwilami było zbyt nastrojowo i lirycznie - ocierało się o kicz, muzyka też, chwilami omal obscenicznie (tak postrzegam sceny z autoerotyzmem), a chwilami bardzo prawdziwie, wytrawnie, pięknie.
Z mojej wieży film Agnieszki Trzos jawi się jako wart zobaczenia. Zostanie we mnie ta historia o strachu, pragnieniu i niemocy.

agnieszka_akili

ten film nie nie niesie za sobą żadnych przesłań , jestem kobieta i nic z filmu Pani agnieszki do mnie nie trafia , no może akty masturbacji sa mi znane i wystepujaca po nich histeria.

użytkownik usunięty
agnieszka_akili

właśnie, mnie się ten film też niezwykle podobał. Dużo nagości, ale obrazy śliczne, muzyka wzruszająca, ładne zwroty akcji. Ten film jest wspaniały! Polecam każdemu wrażliwemu odbiorcy. Ja jestem fanką dramatów, więc trudno żebym nie polubiła jakiegoś dzieła z tego gatunku. Ale to jest naprawdę pięknie namalowane, ogląda się wspaniale. I słucha i śledzi losy bohaterów eh. Ale się wczułam w postać graną przez p.Rafała Maćkowiaka. teraz chłopaki takie niepewne siebie...a wartościowe jednocześnie. Jak to trzeba być wytrwałą i przejawiającą inicjatywę, by odkryć skarb.

ocenił(a) film na 8
agnieszka_akili

Też mi się podobał. Film bardzo prawdziwy. Nie tak jak te wszystkie przekombinowane mydlane polskie komedie romantyczne z 'obowiązkowym' happy endem. "Wieża" to film trudny i do granic prawdziwy.. Takie jest życie..

ocenił(a) film na 8
agnieszka_akili

Piękny, wzruszający, pozostawił mnie w zadumie.
Polecam obejrzeć w samotności.

agnieszka_akili

Ten film podoba się zazwyczaj ludziom którym stany emocjonalne w nim
zawarte są bliskie. Nie ma co się zmuszać jeśli się nie rozumie samotności
i nie ma za sobą podobnych chociaż w 10% doświadczeń.
Moim zdaniem film jest bardzo dobry, jednak skierowany do określonej, nieco
refleksyjnej grupy ludzi.
A jeśli się komuś nie podoba to ...trudno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones