Film

Ulvesommer

2003 1 godz. 27 min.
6,0 82
oceny
6,0 10 82
74
chce zobaczyć
{"id":"145232","linkUrl":"/film/Wilcze+lato-2003-145232","alt":"Wilcze lato","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/52/32/145232/6987519.2.jpg"}
Młoda norweska dziewczyna Kim, ociera się o śmierć spadając ze zbocza. Znajduje schronienie na terytorium wilczycy i jej... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Amanda Najlepszy film dla dzieci i młodzieży w roku 2003 dla Peder Norlund
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Młoda norweska dziewczyna Kim, ociera się o śmierć spadając ze zbocza. Znajduje schronienie na terytorium wilczycy i jej szczeniaka. Chowa się i barykaduje przed wilkami, ale z upływem czasu drapieżniki te stają się dla coraz to mniej i mniej przerażające. Kiedy odkrywa, że trzech pasterzy zamierza zabić wilczycę, chcąc ją chronić decyduję o przeprawie przez granicę ze Szwecją, gdzie polowania na wilki są zabronione.

studio
Nordisk Film- & TV-Fond / Norsk Filmfond / Northern Lights
data produkcji
2003
tytuł oryg.
Ulvesommer
inne tytuły
Wilcze lato Polska
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ciepły fajny film familijny, opatrzony lekką dawką skandynawskiego humoru. Jeśli ktoś lubi przyrodę, wilki to gorąco polecam bo naprawdę warto obejrzeć :)

  2
  • 7/10

   HarryFanka ocenił(a) film na 7

   Film sympatyczny, bardzo miło się go ogląda. Piękna sceneria, ciekawa akcja i miła historia o przyjaźni dwóch wilków z dziewczynką. Przypomina trochę film pt. "Mój przyjaciel lis". Polecam do obejrzenia w gronie rodziny.