PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11844}

Wróżby kumaka

Unkenrufe
6,4 3 194
oceny
6,4 10 1 3194
5,7 3
oceny krytyków
Wróżby kumaka
powrót do forum filmu Wróżby kumaka

film jest pelen niemieckich stereotypow, polski komunizm przedstawia jak sowiecko-kolchozowy. zdania w stylu: gdansk od 44 lat nie jest juz niemiecki sa idiotyczne, sugeruja, ze gdansk byl niemiecki a zostal przez polakow 'przejety' dopiero po wojnie, po wypedzeniu z niego rodowitych mieszkancow - niemcow. zreszta wiekszosc starych mieszkancow to niemcy, ktorzy sie spolonizowali, mlodsi mieli pruskie korzenie, w kazdym razie wiekszosc swietnie mowi po niemiecku, zreszta w gdansku czesciej slychac jezyk niemiecki, w katakumbach swiatyn gdanskich leza sredniowieczni wlodaze miasta, oczywiscie sami niemcy, co ma byc kolejnym dowodem na pruski danzig.
ciekawe wiec w filmie moze byc tylko to jak niemcy postrzegaja polske, polakow i jak odnosza sie do swojej wlasnej historii. reszta jest na poziomie brazylijskiej telenoweli. spodziewalem sie wiecej po tym filmie, wyszlo marne, nudne filmidlo klasy b albo c, do tego pelne nieprawdziwych faktow.

ocenił(a) film na 6
Ozyrys_7

Film jest kiepski . Kiepska jest tez ksiązka Grassa, na której został oparty.

Swoją drogą... nie ma czegoś takiego jak "nieprawdziwe fakty". To jest błędne sformułowanie mój drogi poprzedniku. Film jest w większości fikcyjny i załosny. Za komuny byłoby nie do pomyślenia zeby robić takie kino, kino w którym Niemcy chcą być chowani w Gdańsku...

użytkownik usunięty
Ozyrys_7

ten film to jakies nieporozumienie oglądałem na jedynce wczoraj chyba czy przed wczoraj. ksiazki nie czytałem wogole nic grassa nie czytałem a takie filmy to tylko mnie odstrasza od jego twórczosci; sam nie wiem o czym był ten film o poczatkach kapitalizmu w Polsce o pojednaniu dwuch narodów?? o miłości starzejacych sie ludzi ; beznadzieja . to tylko moje odczucia nie chce sie z nikim kłucic dla mnie film to wielka porazka pozdrawiam

użytkownik usunięty

Ty masz jakieś zaburzenia rzeczywistości w czasoprzestrzeni, że nie wiesz co było wczoraj? Jesteś jakimś mega-myślicielem, że nie masz czasu na takie drobnostki czy jak?

Bez urazy, ale to według mnie bardzo dziwne. Podejrzewam ewentualne luzactwo i spokój wewnętrzny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones