PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747165}

Z daleka

Desde allá
6,1 1 772
oceny
6,1 10 1 1772
6,3 11
ocen krytyków
Z daleka
powrót do forum filmu Z daleka

No to...

ocenił(a) film na 9

Kiedy w Polsce? ;)

Sqrchybyk

A myślałem, że Cie wyprzedzę :D

WalterHofer

Ja też. ;)

ocenił(a) film na 7
Davus

Ja tak samo. Może następnym razem :)

ocenił(a) film na 9
WalterHofer

Ej, znajdźta se własne dziwactwo!

Sqrchybyk

A widziałeś może w którejś z relacji polskich krytyków ocenę tego filmu? Zdaję się, że większość z nich w ogóle go pominęła...

SQNboy

No, ja też nie widziałem.
Od FIPRESCI miał jedną z najgorszych średnich w konkursie:
http://www.filmneweurope.com/images/FNE%20Critics/VeniceCritics2015.pdf
Ale jury, w którym siedzieli Hou i Ceylan raczej nie może się mylić. :P
Jak dobrze rozumiem - to film gejowski. O starszym facecie zafascynowanym atrakcyjnym młodzieńcem. Plus jakieś wątki społeczne itp.
Wygrał 10 lat po "Brokeback Mountain".

SQNboy

Recenzja w "Variety" była wręcz ekstatyczna:
http://variety.com/2015/film/reviews/from-afar-review-1201589412/

ocenił(a) film na 9
SQNboy

Nie widziałem... Jest jak 2 lata temu, przy "Sacro GRA".

SQNboy

Tutaj też piszą pozytywnie:
http://www.hollywoodreporter.com/review/afar-desde-alla-venice-review-821716

Davus

Dzięki! Zabieram się do czytania :)

SQNboy

W ostatnim Tygodniku kulturalnym bardzo korzystne recenzje

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
DannielNemesis

Ja tam jestem cierpliwy (bo i tak mam co oglądać :)) i jednak kino wolę...

Sqrchybyk

też wolę kino ale wątpię że w Polsce to zobaczym ; ]

ocenił(a) film na 9
DannielNemesis

A niby na jakiej podstawie wątpisz? Ostatni zwycięzca Wenecji, który nie wszedł do naszych kin (wg FW) to "Krąg" Panahiego sprzed 15 lat. Od tego czasu wszystkie Złote Lwy wchodziły, choć fakt faktem niektóre żałośnie późno...

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Prawdopodobnie w styczniu 2016 ;) Info mam od samego dystrybutora :)

rotusek

No to jak w styczniu to super, ale... uwierzę jak zobaczę. :P Bo wiadomo, że z premierami w polskich kinach to różnie bywa. "Piety" (też Złoty Lew) doczekaliśmy się chyba 14 miesięcy po jej wygranej w Wenecji. Już kolejny festiwal zdążył się odbyć, ba, już od wielu miesięcy film był do ściągnięcia, a polskiej premiery jak nie było tak nie było... No, może lepiej późno niż wcale. :P

ocenił(a) film na 9
rotusek

Jeśli tak będzie, to wspaniale.

rotusek

No i w styczniu nie było. Nie ma także w marcu. Na stronie Solopanu nie widziałem.
Jestem zły.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

wczoraj w Toruniu na Tofifest

ocenił(a) film na 9

Do Torunia daleko :/

Sqrchybyk

Poza tym, że "wczoraj" :).

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

6 maja http://www.solopan.com.pl/katalog/z-daleka

ocenił(a) film na 9
dmolga

Czas najwyższy :)

Sqrchybyk

Pytanie, ale nie o ten film tylko inny, jakikolwiek inny. Czy grają gdzieś premiery w których NIE BĘDZIE ,,mężczyzny wabiącego młodych mężczyzn za pieniądze,,. Gdy usłyszałem w teleexpresie o ,,obnażających się facetach za pieniądze,, to zdziwiłem się bardzo jak w świecie dzieje się źle. Niektórzy szwedzcy piłkarze ręczni oburzali się na widok ubranych polskich cheelreaderek, bo według nich to akt dyskryminacji kobiet, ale film w którym pewnie będzie pokazywać się gołych mężczyzn nie budzi oburzenia. Ponawiam pytanie, czy można zobaczyć gdzieś premiery bez męskiej nagości, a może w ramach równouprawnienia wreszcie tylko gołe kobiety?

Malzan

LOL

ocenił(a) film na 9
Malzan

Masz szczęście: w tym filmie nie ma męskiej (ani też żeńskiej) nagości, w jednej czy dwóch scenach widać przez chwilę nieodziany męski tyłek i to wszystko. Tak więc możesz spokojnie oglądać... Chociaż, jakoś tak czuję, że raczej teraz zawiedziony jesteś :/

Malzan

za dużo wszędzie tej kobiecej nagości, byle reklama nie powiązana z erotyką a tu kobieca nagość, jak jakiś cholerny projekt prania mózgów, jakieś to takie dehumanizujące

ocenił(a) film na 9
katja_18

Też mnie to denerwuje, mimo posiadania konserwatywnej orientacji i niekonserwatywnych poglądów...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
katja_18

Spoko, ale pytanie nieaktualne, skoro w kinach naszych już było.

PS To nie jest kino europejskie :)

Sqrchybyk

aaa Latynosi, moja nieuwaga, na marginesie Xenia to film w podobnym klimacie raczej, w sumie wolę filmy o lesbijkach

ocenił(a) film na 9
katja_18

"w sumie wolę filmy o lesbijkach" - zatem masz w sobie coś z mężczyzny... Aj, dwuznacznie zabrzmiało :(

Sqrchybyk

to skomplikowane (: lesbijki wydają się bardziej żywiołowe, energiczne, impulsywne w porównaniu z gejami

ocenił(a) film na 9
katja_18

A jak obie naraz dostaną okresu, to dopiero impulsywność nastaje :) Ojj, znów ze mnie seksista podły wyłazi :/

Sqrchybyk

odn okresu to chyba te bardziej fizjologiczne heteryczki, lesbijki są raczej ponadto a jak impulsywne to z natury , seksizm bez molestowania mogę jeszcze przeżyć (:

ocenił(a) film na 9
katja_18

Cieszę się, że możesz :) Ostatnio mnie na którymś forum mocno zjechano za mizoginistyczne dowcipasy, wolę teraz uważać...

Sqrchybyk

miewam brutalne poczucie humoru, seksizm przy tym to drobiazg (: odn znam żarcik o ślimaku ale wyjdę na męską seksistowską świnię (: znam też żarcik o chwastach ale wyjdę na babską świnię (już chyba mniej seksistowską)

ocenił(a) film na 9
katja_18

O ślimaku też znam :) O chwastach nie kojarzę... Dawaj! ;)

Sqrchybyk

Dlaczego mężczyźni są wyżsi od kobiet? Bo chwasty wyrastają ponad kwiatami (:

ocenił(a) film na 9
katja_18

Niezłe :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones