PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587177}

Z dystansu

Detachment
7,8 54 620
ocen
7,8 10 1 54620
6,6 8
ocen krytyków
Z dystansu
powrót do forum filmu Z dystansu

Właśnie obejrzałem ten film na American Film Festival. Zdecydowałem się to obejrzeć ze względu na osobę reżysera, stwierdziłem, że skoro ta sama osoba zrobiła Więźnia Nienawiści to może i tym razem będzie dobry film. No i nie zawiodłem się.
Film jest bardzo mocny i wyrazisty. Bardzo dobre dialogi/monologi (w zależności od sceny), jest to tak nakręcone że widz ma możliwość refleksji bez straty kolejnych scen przy czym film się nie dłuży (przynajmniej mnie się nie dłużył pobyt w kinie). Pojawia się też kilka śmiesznych tekstów ale jest to trochę taki śmiech przez łzy co tylko dodaje uroku temu dziełu. Brody, który zagrał główną rolę był bardzo realistyczny i szczerze mówiąc po obejrzeniu tego filmu nie wiem czy strawiłbym kogoś innego w tej roli. Pozostali aktorzy też zagrali dobrze lub bardzo dobrze.
Podsumowując ten film urzekł mnie podczas seansu i uważam go za wybitny, wydaje mi się że spodoba się on osobą, które lubią mocne (ze względu na poruszaną tematykę) kino.

ocenił(a) film na 9
rolandas

Film jest świetny ciężki miejscami,realistyczny z aktorów najlepszy był James Caan i jego "I'm goin to arm-phuck your sh*t up thight motherphucker"-pan Kaye powinien bardziej wykorzystać postać pana Seaboldta obniżyć ciężar filmu,ale i tak jest ok .Brody jest solidny i zawsze dobrze się ogląda filmy z jego "mordą" XD.
Tony Kaye mógłby częściej coś robić,choć osobiście myślę że siłą obu filmów(tego i "Więzień..") są scenariusze.

ocenił(a) film na 5
rolandas

Taki sobie. Nieco pretensjonalny.

ocenił(a) film na 9
rolandas

tak chciałbym napisać coś mądrego, zabłysnąć trafną opinią, napisać dobry komentarz, ale brak mi słów. obejrzałem i brak mi słów. napiszę coś o przytoczonych już dialogach, tudzież monologach, które niewątpliwie są wyśmienite i stanowią o pięknie tego filmu. dobrze dobrane słowa, trafnie przedstawiające/podsumowujące okrutną rzeczywistość. w połączeniu ze świetną i klimatyczną muzyką tworzą bardzo dobrą mieszankę. Adrien zagrał naprawdę wyśmienicie wczuwając się w rolę człowieka-nauczyciela. odtworzył rolę tak, jakby sam przeżył to wszystko osobiście.

ocenił(a) film na 5
kryslav

Film taki sobie,nic rewelacyjnego,rzeczy już widziane,przesadzone zachowanie uczniów,muzyka bardzo dobra.Brody zawsze będzie mi się kojarzył z "Pianista"

ocenił(a) film na 5
bezumbezum

Do arcydziela to mu daleko...

rolandas

czyli uległeś schematyzmowi...gdyby to nakręcił gość o nieznanym nazwisku pewnie byś nie obejrzał-my name is snob.Snob":)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones