Film

1995 1 godz. 43 min.
6,3 150
ocen
6,3 10 1 150
180
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"id":"11887","linkUrl":"/film/Za+co-1995-11887","alt":"Za co?"}
Jaśniepanienka z majętnego dworu kocha się w przystojnym przyjacielu domu, jemu zaś pochlebia zainteresowanie... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Jaśniepanienka z majętnego dworu kocha się w przystojnym przyjacielu domu, jemu zaś pochlebia zainteresowanie młodziutkiej i pięknej dziewczyny. Wybucha powstanie przeciwko carskiej Rosji, on, przystępując do patriotycznego zrywu, staje się wymarzonym bohaterem dziewczyny. Potem wypadki toczą się wręcz lawinowo: upadek powstania, sąd,Jaśniepanienka z majętnego dworu kocha się w przystojnym przyjacielu domu, jemu zaś pochlebia zainteresowanie młodziutkiej i pięknej dziewczyny. Wybucha powstanie przeciwko carskiej Rosji, on, przystępując do patriotycznego zrywu, staje się wymarzonym bohaterem dziewczyny. Potem wypadki toczą się wręcz lawinowo: upadek powstania, sąd, zesłanie w stepy Kazachstanu. Kiedy Albina podąża za ukochanym, znajduje zupełnie innego niż ten, którego znała, mężczyznę. W zderzeniu z surowymi warunkami życia na pustkowiu ulatuje romantyzm. Ich związek wymaga wielu wyrzeczeń. Miłość okazuje się trudną próbą charakteru i hartu ducha wobec tragedii, jakich los im nie szczędzi. Dlaczego tak wiele spadło na nich ? Za co ? Czy winni są dlatego, że chcą być wolni ? Czy dlatego, że grzeszą ?

na podstawie
studio
Roskomkino (współudział) / Studio Filmowe Kadr
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ekranizacja opowiadania Tołstoja "Za co?: Opowiadanie z czasów powstania 1831 r."

  Myszkin_filmweb ocenił(a) film na

  Zanim obejrzałem film, sięgnąłem po opowiadanie Tołstoja. Naprawdę szacunek dla reżysera i scenarzysty. Opowiadanie jest krótkie (30 stron), prawie pozbawione dialogów. Film wyszedł znakomicie. Cudowny klimat ubiegłego wieku. No i Polacy ... więcej

  3
  • Tragiczny opis filmu!!!

   cwaj

   Zróbcie coś z opisem filmu, ten, który jest teraz, woła o pomstę do nieba! "Jaśniepanienka"?! I te spacje przed pytajnikami, co to jest?!

   1
   • Za co???

    M_fa ocenił(a) film na

    Nie będę tu wymieniał nazwisk aktorów biorących udział w filmie, bo musiałbym wymienić ich wszystkich. Wszystkie role są wykreowane świetnie, a obraz jest wyjątkowy. Pan Kawalerowicz stanął na wyżynach swych możliwości i stworzył naprawdę interesujący film. Opowieść wciąga widza i nie puszcza, aż do końca. ... więcej

    2
    • Gdzie???

     miggie ocenił(a) film na

     Gdzie, skąd, w jaki sposób można ten film obejrzeć, zdobyć? Bardzo mi zależy, bo to ekranizacja historii o moich przodkach.

    • Gdzie???

     jastan2001

     Gdzie mogę znaleźć ten film??

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.