Za szybcy, za wściekli

2 Fast 2 Furious

2003 1 godz. 47 min.
7,2 170 878
ocen
7,2 10 170878
5 560
chce zobaczyć
{"rate":2.5,"count":4}
powrót do forum filmu Za szybcy, za wściekli
 • asiulka026 ocenił(a) ten film na: 9

  Czy tylko ja uważam, że ta część ma w sobie coś pozytywnie innego i wyróżniającego się od innych części? Możecie mówić, że trójka jest właśnie takim filmem, ale ja się nie zgodzę. Dwójka jest tak jakby inaczej nakręcona, taka inna po prostu. Jestem maniaczką tej serii filmów i myślę, że inni maniacy mnie zrozumieją.

 • DarthPanBuk ocenił(a) ten film na: 7

  asiulka026 Czy POZYTYWNIE innego? Film ewidentnie odbiega formą od reszty serii, zapewne za sprawą ujęć charakterystycznych dla reżysera. Wydaje mi się, że jego forma jest bardziej optymistyczna, bardziej bajkowa, rzekłbym nawet, że taka "crazy".

 • asiulka026 ocenił(a) ten film na: 9

  DarthPanBuk I to mocno craazy :D

 • Groch12 ocenił(a) ten film na: 4

  asiulka026 Jest to część najnudniejsza

 • asiulka026 ocenił(a) ten film na: 9

  Groch12 Wolę tą część od 7

 • Groch12 ocenił(a) ten film na: 4

  asiulka026 7 też jest dość średnia ale na pewno lepsza od 2

 • raVadrian ocenił(a) ten film na: 7

  Groch12 A według mnie i wielu innych właśnie dwójka jest zdecydowanie najlepsza (a swoją drogą jest pośród całej serii wyjątkowa), więc daruj sobie taki kategoryczny ton wypowiedzi. O tym dlaczego jest wg mnie najlepsza piszę kilka postów niżej. Jeżeli nudą jest dla ciebie zrezygnowanie z toczenia melodramatu Toretto, dennych tekstów i przekombinowanych wątków na wzór ostatnich sezonów "Prison Mreaka", to ja taką "nudę" kupuję.

 • asiulka026 ocenił(a) ten film na: 9

  raVadrian Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, uszanujmy ;)
  Według mnie film na fabule mocno stracił w 7 przez to, że Dwayne Johnson stał się tym "dobrym", bo trzymał z Torettem.

 • Krzychu_800 ocenił(a) ten film na: 10

  asiulka026 Ta część jest pierwszym, istotnym posunięciem twórców, które kieruje serię na nieco inne tory. Tutaj nielegalne wyścigi uliczne mają wartość drugorzędną, a całość skupia się na fabule, obracającej się wokół walki z handlarzem narkotyków - rzecz jasna - pod przykrywką. Odmienność potęgują jedynie dwójka aktorów z części pierwszej.

 • asiulka026 ocenił(a) ten film na: 9

  Krzychu_800 Być może ;) Ale przeciez 4 też w głównej mierze skupia się na fabule - też są dragi, śmierć Letty, kłótnie Briana i Doma... chociaż auta nie są tak odstawione na bok jak w części 6 czy 7

 • raVadrian ocenił(a) ten film na: 7

  asiulka026 Słuszna uwaga, odmienność dwójki wyraźnie rzuca się w oczy. W moim przypadku do tego stopnia, że to jedyna część „Szybkich”, która mi się w ogóle podoba. Przede wszystkim właśnie ten niesamowicie rajcujący i dobrze oddany klimat Miami, wraz z widokami, muzyką, ludźmi, czy nawet pogodą. Nie ma w niej zbędnego patosu, dramatu, zrealizowana jest na wesoło, z humorem, są w niej chyba najfajniejsze samochody, które przede wszystkim są dobrze wyeksponowane. Do tego całość jest dobrze i ze smakiem nakręcona i zmontowana. Po prostu dobrze się to ogląda, jak zdjęcie ślicznej dziewczyny w mini siedzącej na masce ekskluzywnego samochodu na tle przepięknego pejzażu przyrody. Nikt nie będzie się upierał, że takie zdjęcie jest dziełem sztuki sprzedawanym na aukcjach za miliony. Ale z chęcią bym plakat z takiego zdjęcia powiesił na ścianie, albo ustawił jako tło pulpitu. Ten film cieszy moje oczy. Pozostałe części serii mnie męczą.

 • asiulka026 ocenił(a) ten film na: 9

  raVadrian Dwójka to także mój faworyt. Lubię też 1,3 i 5(tą ze względu na to, że cała ekipa jest razem) reszta jest średnia

 • asiulka026 1, 3 i 5 są spoko ale dwójka jest przeciętna moim zdaniem. Choć szczerze mówiąc duży wpływ mają dwie sceny: gdy na początku Brian przeskoczył autem innego kierowcę i gdy na końcu wleciał na statek... Później sam tłumaczył filmowemu synowi że samochody nie potrafią latać;)

 • mordarg ocenił(a) ten film na: 6

  asiulka026 Czego by złego o tej częsci nie powiedzieć ( choć moim skromnym zdaniem to jedna z lepszych odsłon serii ) to nie mieliśmy tu jeszcze samochodów skaczących między wieżowcami, czołgów, łodzi podwodnych ścigających nasz team -ja wiem że to jest efektowne ale kurva kosztem logiki ! Ja tylko czekam kiedy ufoludki uprowadzą Taj'a i Vin z ekipą będą musieli się udać kurva na marsa ale żeby go odbić będą startować w konkursie MARS DRIFT Z ufolami - będą głośno trąbić że powrót do korzeni !! Już nie ma pościgów znowu driftujemy i jest konkurs nie zauważając wogóle że są kurva na marsie i driftują z ufolami.--- taki niestety koniec czeka tą serię !!! : (

 • asiulka026 ocenił(a) ten film na: 9

  mordarg Oj, zgadzam się! Piątka to chyba ostatnia część motoryzacyjna. Szóstkę, mimo że lubię bo fabuła jest nawet fajna (Letty itd) to jednak wkurza mnie to, że wtedy widać jak ten film przeobraził się w film akcji. A o 7 to już wcale nie wspomnę... Waham się czy udać się do kina na 8 czy nie, bo w końcu byłam ogromną fanką tej serii...

 • asiulka026 lubię za szybcy za wściekli nawet dzisiaj mam zamiar oglądać na pulsie o 20 a jakoś na dniach może pójdziemy do kina na kolejną część :)

 • singri ocenił(a) ten film na: 7

  Terasa_Janiak Właśnie powtarzają. Gdy młody O'Connor wysiada pierwszy raz z samochodu... Łezka mi się zakręciła :'-)