Das Rattennest

1 godz. 50 min.
5,8 21
ocen
5,8 10 21
13
chce zobaczyć
{"type":"film","id":93741,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Das+Rattennest-1988-93741/tv","text":"W TV"}]}

Państwo Hobart z niedowierzaniem patrzą na ekran telewizyjny, na którym widzą własną córkę odczytującą pisemne oświadczenie stwierdzające, że jest jeńcem wojennym...
Stewardessa Karin Hobart jest zakładniczką grupy terrorystów. Grożą oni, że jeśli rząd nie spełni ich żądań, Karin i jej towarzysze niedoli zostaną zabici. W miarę zbliżania się terminu ultimatum, ojciec Katrin, Paul, popada w coraz większą desperację. Gdy nieoficjalnie dowiaduje się od przedstawicieli Departamentu Stanu, że władze USA nie będą interweniowały, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zatrzymuje dla siebie informację, dzięki której jest w stanie zlokalizować miejsce pobytu córki i planuje samodzielne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Nie godzi się na to, by terror i strach uczyniły go bezbronnym. Wynajmuje zawodowca, by pomógł mu uwolnić córkę. Wkrótce znajduje się w sytuacji, w której musi być tak samo okrutny i bezwzględny, jak jego przeciwnicy. To doświadczenie na zawsze pozostawi ślady w jego psychice.

JOANNA CASSIDY gra w filmie rolę matki Katrin. Aktorka ta jest znana zarówno z filmów telewizyjnych, jak i kinowych. Jednym z jej ostatnich filmów kinowych jest komedia "Club Paradise", w której wystąpiła u boku Petera O`Toole'a i Robina Williamsa. Wystąpiła m.in. w filmach "Kto wrobił królika Rogera?", "Pod obstrzałem", "Łowca androidów". Na ekranach telewizyjnych można było ją oglądać m.in. w mini-serialu "Żony Hollywoodu".

BRIAN DENNEHY gra rolę Paula Hobarta. Jest to jedno z najbardziej wymagających zadań w jego karierze. Ostatnio aktor ten wystąpił wraz z Jamesem Woodsem w dreszczowcu "Best Seller". Znany jest m.in. z filmów "Orły Temidy", "F/X", "Silverado", "Kokon", "Park Gorkiego", "F.I.S.T".