PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729537}
6,0 10 1 14325
6,1 30
ocen krytyków
Zjednoczone stany miłości
Kiedy runął mur berliński, w Polsce powiało wolnością. Ale – jak pokazuje w swoim najnowszym filmie... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Zjednoczone Stany Miłości" to film warty uwagi, chociaż niekoniecznie taki, który chcielibyśmy polecić. Przygnębiający klimat, trzymający widza jeszcze długo po napisach końcowych, to coś, czego nie życzylibyśmy nawet wrogowi. więcej
"Jesteś szczęśliwa?" - pyta siostrę Marzena. Choć oczy Izy mówią co innego, jej usta wypowiadają słowo "tak". "Ja też" - mówi Marzena w odpowiedzi i po chwili dodaje: "To bardzo przyzwoicie z naszej strony". więcej
Paroma sprytnymi zabiegami montażowymi, Wasilewski sprawił, że cały ciężar emocjonalny jego filmu spadł na mnie dopiero po wyjściu z kina. A kiedy już ładunek do mnie dotarł, z wrażenia usiadłem, dziwiąc się, jak mogłem podczas seansu pozostawać ze sobą w zgodzie. Bo film miesza w głowie i uderza we wrażliwość z nieopisaną mocą. więcej
Tomasz Wasilewski – niczym wszechobecna atmosfera transformacji – wnika wgłąb żyjących w Polsce ludzi, bez pardonu penetrując bloki z wielkiej płyty, kościoły, szkoły i szpitale; obnaża nocne wyczyny w sypialniach, odtwarza rozmowy przy obiedzie i z ciekawością zagląda do basenowych szatni. Jego świat jest personifikacją smutku, który z czasem dotknie każdego, kto w nim żyje: ponura zimowa atmosfera, surowe kadry – wszystko zaś malowane monochromatyzmem niczym ze starej rodzinnej fotografii. więcej