hmmm czy moze mi ktos odpowiedziec w jakim miescie rozgrywa sie akcja filmu "siedem" moze nie ma to wiekszego znacenia ale jakos mnie to trapi...

panzram

Tajemnicze miasto
Ta gnijąca dziura to nic innego jak Los Angeles. Ciekawie wygląda, nieprawdaż?

Thonny

hmmm masz pewnosc?
rozpatrywalem LA ale ten ciagly deszcz (ale to chyba tylko dla nastroju) i w ogole brak jakichkolwiek charakterystycznych miejsc a nazwa miasta nie zostaje wymieniona w filmie ani razu !! z drugiej strony pokazana jest tylko ta ciemna strona...

panzram

tajemnicze miasto...
Thonny chyba ma rację z tym LA. Ale prawdą jest, że twórcom nie zależało na pokazaniu konkretnego miasta, dlatego też nie padła jego nazwa a i zdjęcia nie pokazały nic charakterystycznego. Miasto miało być duże, mroczne i nieprzyjemne. W jakimś opisie podano New York, ale nie pasują mi do tego oznaczenia na wozach policyjnych i taksówkach. Jedno jest pewne film kręcono w mieście gdzie jest "Christer William's Bulding", "Vermont Ave" i "51st", ale obawiam się, że to żadna wskazówka.

Vimo

dzieki za pomoc
w sumie tez mi sie wydaje ze fincherowi nie zalezalo na jakims szczegolnym miescie bo i tak wszedzie jest ten sam shit dzieki za pomoc i jak bedziecie mieli jakies nowe znaki to piszcie

panzram

Tekst źródłowy
Nie wiem czy powinienem tutaj taki link podawać, ale nie znalazłem innego miejsca w sieci z recenzją Pawła Ziemkiewicza: http://film.onet.pl/6361,6863,1,recenzje.html Samego filmu akurat na żadnym nośniku nie posiadam, więc nie sprawdzę dokładnie, ale myślę, że dobrym tropem byłoby szukanie tekstu w stylu "Policja Los Angeles". W każdym razie pan Ziemkiewicz jest pewien, a ja nie mam powodów by mu nie wierzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones