"Pokémon: Detektyw Pikachu" tym razem pewnie wygrywa na świecie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Pok%C3%A9mon%3A+Detektyw+Pikachu%22+tym+razem+pewnie+wygrywa+na+%C5%9Bwiecie-133175
Po tym, jak w ubiegłym tygodniu widowisko Warner Bros. musiało ostro walczyć o pozycję lidera z produkcją Marvela, w ten weekend nie było już takich dramatów. "Pokémon: Detektyw Pikachu" z łatwością pokonał konkurencję. Jego zarobki szacujemy na 52,5 mln dolarów.

GettyImages-57617315.jpg Getty Images © China Photos


Jedynym dużym rynkiem, w którym film się pojawił w ubiegłym tygodniu, była Rosja. Po czterech dniach "Detektyw Pikachu" zebrał tam 4,3 mln dolarów, co wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca. "Pokemón" utrzymał też pozycję lidera w Chinach, które pozostają najważniejszym rynkiem zagranicznym widowiska. Weekendowe wpływy wyniosły tam 17,9 mln dolarów.

Łącznie poza granicami USA "Pokémon: Detektyw Pikachu" zarobił już 193,4 mln dolarów. Po doliczeniu do tego zarobków ze Stanów Zjednoczonych, otrzymamy kwotę 287,4 mln dolarów.

"Avengers: Koniec gry" wciąż jednak jest na podium. W naszym zestawieniu zajmuje drugie miejsce z wynikiem 46,8 mln dolarów. Z tego 8 milionów pochodzi z Chin. Zagraniczne wpływy widowiska Marvela wynoszą obecnie 1 844,0 mln dolarów. Są więc o 183,5 mln dolarów niższe od finalnego wyniku "Avatara". W skali całego globu "Koniec gry" zarobił 2 614,8 mln dolarów i do "Avatara" traci 173,2 mln dolarów.

Na najniższym stopniu podium wylądowała największa nowość minionego tygodnia - "John Wick 3". Jego weekendowe wpływy szacujemy na 27,5 mln dolarów. Ponieważ jednak w wielu krajach zaczął zarabiać przed weekendem, to na koniec tygodnia na jego koncie było 35,2 mln dolarów.

"John Wick 3" trafił do kin w 66 krajach. Z tego w 53 znalazł się na pierwszym miejscu. Niemal wszędzie pobite zostały rekordy otwarcia cyklu. Najlepiej obraz zaprezentował się w: Wielkiej Brytanii (4,6 mln dolarów), Rosji (3,8 mln), Australii (2,8 mln) i Meksyku (2,1 mln). W Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, Rosji, Danii, Finlandii, Hongkongu, Indiach, Malezji, Meksyku, Filipinach, Szwecji, Tajwanie, Tajlandii, Turcji i Wietnamie "John Wick 3" już pobił finalne wyniki pierwszej części.

Pozostałe dwa tytuły w naszym zestawieniu nie posiadają pełnych danych. Wyniki z portalu comScore są jedynie prognozami. Jest tak dlatego, że oba filmy w niektórych krajach są wprowadzane do kin przez lokalnych dystrybutorów i wyniki od nich wciąż spływają.

Jest jednak pewne, że czwarte miejsce przypadło filmowi "Był sobie pies 2", który tylko w Chinach zarobił 11,3 mln dolarów. Wyniki rozszerzone (częściowo uwzględniające czwartek i środę) z 14 krajów, w których obraz wprowadził Universal, wyniosły 3 miliony dolarów. Portal comScore podaje 13,9 mln dolarów.

Pierwszą piątkę kompletują "Oszustki". Wyniki rozszerzone (częściowo uwzględniające czwartek i środę) z 32 krajów, w których komedię wprowadził Universal, wynoszą 7,7 mln dolarów. Portal comScore podaje 9,5 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones