SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Pokémon

Poketto monsutâ
1997 - 2002
22 min.
7,1 19 564
oceny
7,1 10 1 19564
1 048
chce zobaczyć
Ash wyrusza w podróż, by zostać najlepszym trenerem pokemonów na świecie. Więcej Mniej
Pokémon zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

świat

premiera

nagrody

Animowany serial oparty na popularnej grze "Pokemon", w której dzieci opiekują się różnymi stworkami i trenują je, aby walczyły z innymi Pokemonami. W serialu Satoshi (w wersji angielskiej Ash) i jego Pokemon - Pikachu, podróżują przez kraj, by zwiększać swoje umiejętności i być może zostać w przyszłości wielkimi mistrzami. Podczas podróży przytrafiają im się różne przygody.

studio
4 Kids Entertainment / Creatures / East Japan Marketing & Communications Inc. (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
Poketto monsutâ
inne tytuły
Pokémon (tytuł skrócony) Miedzynarodowe
Pocket Monsters Miedzynarodowe
Pokémon: Johto League Champions USA
Pokémon: Master Quest USA
Pokémon: Johto League Champions USA
Więcej...
Kilka odcinków było zbanowanych przez Amerykanów i nie pojawiły się one nigdzie poza Japonią.
Jeden z odcinków Anime został wyemitowany w Japonii tylko raz i nie był emitowany nigdzie indziej. Powodem tego była scena wybuchu pokazanego jako szybko migotające światła, co wywołało u ponad 700-set japońskich dzieci objawy epilepsji podczas oglądania.
Imię głównego bohatera anime "Pokemon" - Satoshi (ang. Ash) - pochodzi od imienia twórcy serii "Pokemon" - Satoshi Tajiri'ego. Rywal Satoshi'ego - Shigeru (ang. Gary) - swoje imię otrzymał po twórcy gier "Donkey Kong" i "Super Mario Bros." - Shigeru Miyamoto.
Pokemony zna każdy. Co jest dziwne, bo w serialu tym oglądamy typowe japońskie postacie z nieskazitelnymi buźkami i kolorowymi fryzurami. Co zadecydowało o tym, że przyjęto go tak gorąco w innych krajach? więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych