Już w kinach! "Impresjoniści” Martina Provosta

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ju%C5%BC+w+kinach+%22Impresjoni%C5%9Bci%E2%80%9D+Martina+Provosta-154270
Już w kinach! "Impresjoniści” Martina Provosta
Dziś do kin trafia francuski film biograficzny "Impresjoniści".

Pierre Bonnard to francuski malarz, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego obrazy sprzedawane dziś są za miliony dolarów. Mimo że od jego śmierci minęło już prawie osiem dekad, jego biografia wciąż skrywa wiele tajemnic. Część z nich na światło dzienne postanowił wyciągnąć Martin Provost w swoim najnowszym filmie "Impresjoniści".

To produkcja, która świetnie została przyjęta na festiwalu w Cannes i stała się kinowym zaskoczeniem sezonu we Francji ściągając do kin ponad 250 tysięcy widzów. Polscy widzowie będą mogli obejrzeć film już od 23 lutego. To opowieść o silnych pociągnięciach pędzla i silnych emocjach – podkreśla Lisa Nesselson ze Screen Daily.

"Impresjoniści" omijają większość pułapek spotykanych w filmach o artystach, przechodząc od razu do sedna sprawy i skupiając się na partnerce artysty, zachowując przy tym odpowiednie proporcje w pokazaniu twórczości Bonnarda i ukazaniu bliskiego mu kręgu malarzy żyjących w tamtych czasach – napisał Fabien Lemercier w recenzji "Impresjonistów" dla portalu Cineuropa.

Zwiastun filmu "Impresjoniści"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones