Religijne kino podbija Hollywood

Guardian Film Unlimited / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Religijne+kino+podbija+Hollywood-31015
FoxFaith, oddział studia filmowego należącego do Ruperta Murdocha, będzie produkować rocznie co najmniej tuzin filmów o tematyce religijnej. Już 6 października ujrzy światło dzienne "Love's Abiding Joy", western nakręcony na podstawie prozy chrześcijańskiego pisarza.

Wygląda na to, że sukces "Pasji" Mela Gibsona oraz bardzo dobre wyniki finansowe "Lwa, czarownicy i starej szafy" wiele zmieniły w podejściu branży filmowej do tematyki religijnej.

Do niedawna wielkie widowiska nasycone treściami religijnymi, jak "Dziesięć przykazań", wydawały się być historią. Dziś jednak wiele studiów filmowych sięga po podobne projekty. Na przykład w planach New Line Cinema znalazły się adaptacja "Raju utraconego" Johna Miltona oraz "The Nativity Story", historia narodzin Jezusa.

Studio Fox ma na koncie takie serie jak "The Simpsons". Laura Neutzling, wiceprezes firmy World Distribution zajmującej się rozpowszechnianiem produkcji Foxa, tak skwitowała zwrot w polityce firmy: "Nie wiem, gdzie leżą ich serca, ale trzeba być realistycznym. Znaleźli widownię, na której Hollywood może zarobić duże pieniądze i tego się trzymają".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones