Richard Lewis, komik i gwiazda "Pohamuj entuzjazm", nie żyje. Miał 76 lat

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Richard+Lewis%2C+komik+i+gwiazda+%22Pohamuj+entuzjazm%22%2C+nie+%C5%BCyje.+Mia%C5%82+76+lat+%E2%80%93+Filmweb-154357
Richard Lewis, komik i gwiazda "Pohamuj entuzjazm", nie żyje. Miał 76 lat
źródło: Getty Images
autor: Tibrina Hobson
Richard Lewis, komik słynący z autoparodii i czarnego humoru, a także aktor i scenarzysta, zmarł 27 lutego w wieku 76 lat. Jego najbardziej pamiętnymi rolami pozostaną występy w serialach "Anything but Love" z Jamie Lee Curtis (1989-1992) oraz "Pohamuj entuzjazm", gdzie wcielał się w samego siebie.

Aktor zmarł w swoim domu w Los Angeles po zawale serca. 

Richard Lewis – najważniejsze role


Oprócz licznych stand-upów, w których Lewis żartował zazwyczaj sam z siebie, w tym ze swojego hipohondryzmu i problemów emocjonalnych, artysta ma w swojej karierze znaczące role filmowe i serialowe. Widzowie mogą go pamiętać m.in. z "Robin Hooda: Facetów w rajtuzach" czy licznych występów gościnnych ("Opowieści z krypty", "Dwóch i pół", "Wszyscy nienawidzą Chrisa") oraz m.in. z programu satyrycznego "The Daily Show with Jon Stewart".

Richard Lewis w "Pohamuj entuzjazm"
Największą sławę zyskał jednak dzięki serialowi "Pohamuj entuzjazm". Aktor grał w nim wersję samego siebie, a w swojej roli niejednokrotnie żartował ze swoich prywatnych problemów z używkami i licznych romansów. Lewis pojawiał się regularnie w serialu aż do 10 sezonu, po czy odszedł z obsady w 2021 roku. W sezonie 11 zagrał tylko w jednym odcinku. Powrócił natomiast w sezonie 12, który jest jednocześnie ostatnim sezonem serii. 

Richard Lewis w "Pohamuj entuzjazm"
Aktor i komik ujawnił w kwietniu, że cierpi na chorobę Parkinsona i odchodzi ze stand-upu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones