Whoopi Goldberg broni komedii "Płonące siodła" przed zarzutami o rasizm. "Zostawcie ten film w spokoju"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Whoopi+Goldberg+broni+komedii+%22P%C5%82on%C4%85ce+siod%C5%82a%22+przed+zarzutami+o+rasizm.+%22Zostawcie+ten+film+w+spokoju%22-148753
Whoopi Goldberg broni komedii "Płonące siodła" przed zarzutami o rasizm. "Zostawcie ten film w spokoju"
We wczorajszym odcinku amerykańskiego talk show "The View" odbyła się dyskusja na temat starych filmów i seriali telewizyjnych, które w oczach współczesnego widza mogą wydawać się niestosowne. Jedna z prowadzących, laureatka Oscara Whoopi Goldberg, postanowiła wziąć w obronę "Płonące siodła" - klasyczny komediowy western Mela Brooksa z 1974 roku oskarżany w ostatnim czasie w mediach społecznościowych o rasizm.

Whoopi Goldberg: internauto, zostaw "Płonące siodła" w spokojuInternautów oburza zwłaszcza fakt, iż w filmie bardzo często z ekranu pada słowo na "cz" będące pogardliwym określeniem osób ciemnoskórych. Zdaniem aktorki zarzuty strażników poprawności politycznej są całkowicie bezpodstawne, ponieważ "Płonące siodła" stanowią satyrę na rasistów. Nie tylko zresztą na nich - twórcy filmu nie oszczędzają nikogo i z równą werwą wyśmiewają wszystkie grupy społeczne.     

GettyImages-1429512753.jpg Getty Images © Dia Dipasupil


Jeśli nigdy nie widziałeś "Płonących siodeł", zrób sobie przysługę: skołuj popcorn, kieliszek wina i odpal film. Jest wspaniały — zaapelowała Goldberg - Zostaw "Płonące siodła" w spokoju. Nie zmuszaj mnie, żebym po ciebie przyszła. Współprowadząca "The View" Sara Haines dodała, że satyra powinna być świętą przestrzenią, w której komicy mogą mierzyć się z kontrowersyjnymi tematami.

"Płonące siodła" to historia czarnoskórego Barta (Cleavon Little), który zostaje niespodziewanie szeryfem w miasteczku na Dzikim Zachodzie. Bohater musi poradzić sobie zarówno z  bandą kryminalistów jak i uprzedzonymi do niego z powodu koloru skóry mieszkańcami.

Mindy Kaling: "The Office" nie miałoby dziś szans na realizacjęPrzypomnijmy, że zapalnikiem dyskusji w "The View" była niedawna wypowiedź Mindy Kaling, która przyznała, iż amerykańska wersja "The Office" najprawdopodobniej nie miałaby dziś racji bytu. Gusta się zmieniły, tak samo jak to, co traktowane jest współcześnie jako obraźliwe – powiedziała aktorka i scenarzystka - Myślę, że to jeden z powodów, dla których ten serial jest wciąż popularny. Ludzie czują, że jest w nim coś nieustraszonego.

TOP: Filmy, które dzisiaj nie mogłyby powstać
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones