Wielka draka o film "London Fields"

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wielka+draka+o+film+%22London+Fields%22-113487
Jedną z premier festiwalu w Toronto jest w tym roku film "London Fields". Obraz spotkał się z bardzo złym przyjęciem ze strony recenzentów. O ile sam film nie budzi większego zainteresowania, o tyle wszystko, co się wokół niego dzieje, jest już materiałem na niezły thriller.


Przypomina się sytuacja z "Fantastyczną Czwórką". Jednak tym razem wojna idzie na noże i może skończyć się w sądzie. Reżyser, Mathew Cullen, dla którego "London Fields" powinno być pełnometrażowym debiutem, twierdzi, że pokazany film nie jest jego dziełem. Co więcej oskarża producenta, Chrisa Hanleya o to, że ten do dziś mu za reżyserię nie zapłacił. Z tego powodu Cullen musiał zrobić przerwę, przyjąć inną pracę tylko po to, żeby opłacić rachunki. Hanley odpowiada, że Cullen nie wywiązał się z warunków kontraktu na czas i otrzymał wynagrodzenie zgodne z zapisami umowy, którą podpisał.

Na tym jednak nie koniec. W pewnym momencie Cullen i Hanley jednocześnie ścigali się o to, kto pierwszy zmontuje film. Wersja, którą pokazano w Toronto, została przygotowana przez producenta. Kiedy Cullen ją zobaczył, był podobno przerażony. Desperacko próbował doprowadzić do usunięcia swojego nazwiska z projektu. Niestety na przeszkodzie stanęły przepisy Gildii Reżyserów.

Po stronie reżysera stanęli aktorzy Amber Heard, Johnny Depp, Billy Bob Thornton i Jim Sturgess. Wystosowali list, w którym protestują przeciwko traktowaniu Cullena. Domagają się również przywrócenia jego wersji filmu "London Fields".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones