Johnny Depp 

John Christopher Depp II

8,8
234 800 ocen gry aktorskiej
Johnny Depp
Johnny Depp urodził się w małym miasteczku w typowej amerykańskiej rodzinie. Jego ojciec był inżynierem, matka zaś zajmowała się domem. Kiedy miał 7 lat, przeprowadził się wraz z rodziną na Florydę. Kilka lat później jego rodzice rozwiedli się, co spowodowało u Johna załamanie nerwowe i skłoniło do szukania ukojenia w narkotykach. Stało się to przyczyną wyrzucenia Deppa ze szkoły. Postanowił wtedy zacząć karierę jako muzyk. Grał w około 15 różnych zespołach, z których największą sławą cieszyła się grupa pod nazwą "Kids". Wyruszyli nawet na wspólne tournée z legendarnym rockmanem Iggy Popem. Niestety po kilku latach zespół się rozpadł, a Depp postanowił spróbować szczęścia jako aktor. Jego ówczesna żona, Lori Allison poznała go z Nicolasem Cage'em, który załatwił mu rolę w horrorze "Koszmar z ulicy Wiązów". Po ukończeniu szkoły aktorskiej w Los Angeles Depp został zaangażowany do jednej z mniejszych ról w obsypanym Oscarami filmie Olivera Stone'a "Pluton". Zwrócił na siebie uwagę producentów telewizyjnych i został zatrudniony do serialu "21 Jump Street". Rola detektywa Tommy'ego Hansona, którą tam grał przyniosła mu ogromną popularność i umożliwiła rozpoczęcie kariery na dużym ekranie. Wystąpił w filmie kontrowersyjnego reżysera Johna Watersa "Beksa" i w surrealistycznej baśni Tima Burtona "Edward Nożycoręki". Obie role zostały ocenione bardzo dobrze, a Deppowi nadały status gwiazdy. Niestety jego kariera zawodowa była w tym okresie pełna skandali. W 1993 aktor River Phoenix zmarł z przedawkowania narkotyków w nocnym klubie Viper Room, należącym do Deppa. Rok później Johnny został aresztowany za spowodowanie strat w wysokości 2 tysięcy dolarów w hotelu na Manhattanie. Zainteresowanie prasy brukowej wzbudzały także częste zmiany towarzyszek życia artysty. Były wśród nich takie sławy jak: Sherilyn Fenn, Winona RyderJennifer Grey czy modelka Kate Moss. W 1996 roku Johnny Depp zakupił posiadłość, należącą wcześniej do odtwórcy roli Drakuli, Beli Lugosiego i zamieszkał tam wraz ze swoją ówczesną partnerką, francuską piosenkarką i aktorką Vanessą Paradis, aż do czasu ich rozstania w 2012. W tym samym roku związał się z poznaną na planie "Dziennika zakrapianego rumem" Amber Heard, którą poślubił w 2015. Kilka miesięcy później pojawiły się pierwsze oskarżenia jakoby Depp znęcał się nad swoją żoną, której zdjęcia z posiniaczoną twarzą pojawiły się na okładce pisma "People". Ich związek zakończył się rozwodem w 2016. W 2018 roku magazyn "The Sun" nazwał aktora damskim bokserem, za co Depp wytoczył mu proces. Co ciekawe byłe partnerki Johnny'ego - Paradis i Ryder stanęły po jego stronie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 czerwca 1963

miejsce urodzenia: Owensboro, Kentucky, USA

wzrost: 178 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 23 inne nagrody oraz 74 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Lori Anne Alison (24.12.1983 - 07.03.1986, rozwód); 2. Amber Heard (03.02.2015 - 13.01.2017, rozwód)
Był zaręczony z aktorkami Sherilyn Fenn, Jennifer Grey, Winoną Ryder oraz z modelką Kate Moss.
Proponowano mu rolę Davida w filmie "Niemoralna propozycja", ale odrzucił ofertę. Ostatecznie przyjął ją Woody Harrelson.
Rozważano jego kandydaturę do roli oficera Jacka Travena w filmie "Speed: Niebezpieczna prędkość". Ostatecznie w filmie wystąpił Keanu Reeves.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych