Łukasz Karwowski 

2,1
314 ocen pracy reżysera
Łukasz Karwowski
Reżyser, scenarzysta, producent. Urodził się w Toruniu 30 grudnia 1965 roku. Początkowo studiował polonistykę na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w swym rodzinnym mieście. W 1990 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Studiował również w National Film and Television School w Londynie. W roku 1989 jego szkolny film "Wstęga Möbiusa" otrzymał nominację do studenckiego Oscara.
W latach 90. przeniósł się do Francji i tam tworzył filmy. Założył również własną firmę producentką o nazwie Moon Movies. Jego debiutem filmowym był thriller "Listopad" z 1992 roku. Karwowski znany jest również z produkcji filmów reklamowych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 grudnia 1965

miejsce urodzenia: Toruń, Polska

żona Weronika, 5 dzieci: Franciszek, Roch, Mia, Leon i Tymon
W 1990 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fakt, że mógł ten film zrobić lepiej, ale wielu reżyserów bardziej filmy zawalało i to ważniejsze, finansowane z pisfu i jakoś dalej kręcą. Ile można jakiś filmik typu Kac Wawa przeżywać??? Ja p... Gorsze gnioty doczekały się kontynuacji i to czasem niejednej i nikt się nie czepia, a tu nagle jakaś psychoza... Żenada

więcej

Wiem, że średni ze mnie śmieszek. Ale naprawdę ciekaw jestem jak wygląda życie zawodowe po czymś takim.

że gość który kręci Południe -północ, potem bierze się za szmiry w stylu Kac Wawa

Utylizować!!!!

1/10

użytkownik usunięty

Za Kac Wawę.