Andrzej Fedorowicz

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/8557/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1739,"rate":8.046578493387004,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/8557/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":166,"rate":7.656626506024097,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/8557/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":74,"rate":7.797297297297297,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,0
1 739 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Fedorowicz
  • bo każde pojawienie się na planie to majstersztyk. "Wariacki kraj. Język idiotyczny" - kwintesencja opinii o Francuzach.

• turtom Był taki tekst nie pamietam go w całosci ale jakos tak szedł:No niemoge kochany zarobiony jestem:)

• giovanni50 To był tekst w komedii Barei "Brunet wieczorową porą" gdzie Andrzej grał właściciela warsztatu samochodowego i żur grany przez Himmilsbacha przyszedł mu kasetę migacza tylnego sprzedać, a potem wszedł Kowalewski szukając taksówkarza (Nalberczak) i ten nie dając mu dojść do słowa właśnie wypalił ten tekst: "...do końca roku nic nie biorę, zarobiony jestem... ... ja chcę wreszcie spokojnie zjeść...".
    Według mnie Andrzej Fedorowicz i Dobrowolski (ten co grał Dąbczaka w "Nie ma róży bez ognia") to dwaj najlepsi aktorzy komediowi wszechświata :D

• lzone To brzmiało tak:
    "Kochany! Nie wiem, nie znam się nie orientuje się, zarobiony jestem"

• giovanni50 Michał Roman: Proszę pana...
    Mechanik: Niestety, kochany. Nie przyjmujemy dzisiaj: już po godzinach, a w dodatku wolna sobota jest.
    Michał Roman: Nieee, ale ja tylko...
    Mechanik: Ale kochany! Nie ma żadne „tylko”! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
    Michał Roman: Ale ja chciałem tylko...
    Mechanik: Kochany! Chyba ja wyraźnie po polsku mówię: do końca roku nic nie biorę! Ja chcę wreszcie spokojnie zjeść!
    Michał Roman: Ale do końca roku pan będzie jadł?
    Mechanik (otwiera lodówkę, widać, że jest zapełniona): A co, nie starczy?

• darba To jest perełka po prostu!

• darba "Mechanik: Niestety, kochany. Nie przyjmujemy dzisiaj: już po godzinach, a w dodatku wolna sobota jest.
    Michał Roman: Nieee, ale ja tylko...
    Mechanik: Ale kochany! Nie ma żadne „tylko”! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem! "

ja mam ten tekst jako dzwonek w telefonie...;)

• giovanni50 Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się - zarobiony jestem!
    Uwielbiam to.

• kinomanka_1 Ja to często w pracy powtarzam ;-)

• turtom Mi np podoba się dubbing jeżozwierza z Bambi 2, no po prostu wypisz wymaluj jak jelonki wyzywa, jednego od szkodliwej wiewióry a drugiego raczy komentarzem "co się tak gapisz zwalisty łosiu" no po prostu nikt inny nie podłożyłby głosu :D

• turtom "a jeśli chodzi o odzież, tekstylia i rajstopy..." - facet był stworzony do komedii!!!! Szkoda, że tak mało grał, powinien jakąś główną rolę dostać

• fast_ball skad ten tekst ?

• turtom skad ten tekst o totolotku?

• soglif3 Z Bruneta wieczorową porą