Howard Allen O'Brien

[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/138227/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":129,"rate":7.790697674418604,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":true,"career":{"name":"autorka materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Autorów materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/138227/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":53,"rate":7.754716981132075,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/138227/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,8
129 ocen scenariuszy
Anne Rice I
Anne Rice urodziła się jako Howard Allen O'Brien. Gdy rozpoczęła naukę w szkole zmieniła imię na Anne, a w 1961 roku przyjęła nazwisko męża, Stana Rice'a. Swoją pierwszą powieść, "Wywiad z Wampirem", wydała w 1976 roku. Książka odniosła niesłychany sukces i od tego czasu Anne Rice stała się jedną z najbardziej znanych i najchętniej czytywanych amerykańskich pisarek, a jej popularność na całym świecie wciąż rośnie. Jest autorką zapoczątkowanej "Wywiadem..." popularnej serii Kronik Wampirzych, trzyczęściowej serii Historii Czrownic Mayfair oraz kilku książek osadzonych w realiach historycznych. Pod dwoma pseudonimami wydała również kilka książek o bardziej erotycznym zabarwieniu, m.in serię książek o Śpiącej Królewnie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 października 1941

miejsce urodzenia: Nowy Orlean, Luizjana, USA

wzrost: 157 cm

mąż Stan Rice (14.10.1961 - 09.12.2002, jego śmierć), 2 dzieci: córka Michele (ur. 21.09.1966) i syn Christopher (ur. 11.03.1978)
Kiedyś pisała pod pseudonimami Anne Rampling i A.N. Roquelaure.
Napisała kilka innych powieści poza sławnyną serią "Vampire Chronicles", włączając trylogię "Mayfair Witch", jednak żadna z tych książek nie osiągneła takiej sławy jak wampirze opowieści.
Swoje prawdziwe imię odziedziczyła po ojcu, który nazywał się Howard.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Zatkało mnie jak się dzisiaj dowiedziałam, że nawrócona Anne ma napisać trylogię o Jezusie i że pierwsza jej część ma się ukazać w Polsce już w kwietniu. To może być ciekawe.

  • Niemal kazda jej ksiazka jest wspaniala. Coz wiecej mozna dodac? Wszyscy ktorzy czytali chodzby jedna jej ksiazke sie ze mna zgodza. (No moze prawie wszyscy ^_^) Uwazam ze jest jedna z lepszych pisarzy naszych czasow... Wolfkillerka

  • Już od pierwszych stron pokochałąm tą książkę. Skrzypce są wspaniałą książką i gdybym wiedziała że film nie zniszczy jej przesłania błagała bym o ekranizację!!!

  • kto uważa ze powinno dojść do ekranizacji jej powieści? mamy już "Wywiad z Wampirem" "Królowa Potępionych" To sa naprawdę filmy, klasyk, bo musze przyznac, jak kazdy wie, teraz w tej strefie pojawiaja sie same gówniane produkcje. 1. Anne Rice-Wywiad Z Wampirem 2.Anne Rice-Wampir Lestat 3. ... więcej

  • Dopiero kilka dni temu dowiedziałam się, że Anne Rice zaczęła pisać "tylko dla Pana" i było to dla mnie niemałe zaskoczenie. Czy jej nowe książki są w jakiś sposób podobne do "Kronik..."? Mam tu na myśli styl. I czy w ogóle warto je przeczytać czy raczej zainteresują tylko wąskie grono czytelników?