Annie Proulx 

Edna Anne Proulx

[{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":true,"career":{"name":"autorka materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":28,"rate":8.071428571428571,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
8,1
28 ocen materiałów do scenariusza
Annie Proulx

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 sierpnia 1935

miejsce urodzenia: Norwich, Connecticut, USA

trzykrotnie zamężna (rozwód), 4 dzieci: Jonathan, Gillis, Morgan i Sylvia
Niespełna rok po opublikowaniu jej opowiadania "Brokeback Mountain" w The New Yorker (1997), przedstawiającego m.in. zabójstwo jednego z bohaterów (nienawiść na tle seksualnym) zamordowano homoseksualnego mieszkańca Wyoming - Matthew Sheparda. Proulx, ze względu na treść opowiadania oraz zamieszkanie w bliskim sąsiedztwie ofiary, została przesłuchana, jednak nie oskarżono jej o zabójstwo Sheparda.
W 1994 roku zdobyła Nagrodę Pulitzera z powieść "kroniki portowe" ("The szhipping news").
Posiada wyższe wykształcenie: w 1969 roku zdobyła dyplom licencjata Uniwersytetu Vermont, a w 1973 uzyskała tytuł magistra Uniwersytetu Sir Georgea Williamsa.