Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona przez Hordę Bikerów i przewieziona do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. W obliczu walki dwóch tyranów o władzę, Furiosa musi przetrwać wiele prób i zgromadzić środki, aby wrócić do domu.
Dziewczynka, która przypadkowo była świadkiem brutalnej zbrodni, jest w szoku w stanie katatonii. Starając się zrozumieć to, co zobaczyła, znajduje oczyszczenie w nieocenionym świecie własnej wyobraźni.
Do luksusowej rezydencji przy plaży zjeżdżają na urodzinowe przyjęcie Franka jego przyjaciele, z którymi tworzył niegdyś zespół. Upływający czas przywołuje skrywane tajemnice.
Załoga statku osadniczego "Przymierze" dociera na obcą planetę. Niebawem zdają sobie sprawę, że to pozornie rajskie miejsce w rzeczywistości jest śmiertelnie niebezpieczne.
Anna po 15 latach powraca na rodzinną wyspę, by rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia dwóch dziewczyn - koleżanki z dzieciństwa oraz nowo poznanej nastolatki.
Po nuklearnej katastrofie świat stał się pustynią. Nieliczni, co przetrwali wybuch, walczą o wodę i wolność od niebezpiecznych organizacji rządzących na Ziemi.
Piotruś Pan zabiera Wendy Darling do Nibylandii, by opowiadała mu i zaginionym chłopcom bajki. W baśniowej krainie na życie chłopca nieustannie czyha Kapitan Hak.
Podczas podróży do Indii Ruth zostaje wyznawczynią jednego z tamtejszych guru. Rodzina dziewczyny wynajmuje specjalistę od sekt, aby uwolnił ją spod wpływu nauk Hindusa.
Legenda głosi, że w dżungli Bengalli ukryta jest magiczna czaszka, która wraz z dwoma innymi daje siłę do panowania nad światem. Po czaszkę wyrusza Quill, współczesny pirat, działający na zlecenie Xandera Draxa - szaleńca, któremu marzy się dyktatura Stanów Zjednoczonych. Ale skarbu strzeże Fantom - ukrywający się pod maską, gotowy na wszystko młodzieniec, obdarzony niezwykłymi zdolnościami. Wraz z dociekliwą dziennikarką Dianą Palmer będzie deptać Draxowi po piętach tak długo, aż nie odzyska skradzionej czaszki i nie zniweczy jego dyktatorskich zapędów.
Reporterka Judith Wilkes pozostawia swojego męża i 2 synów w Sydney i wyjeżdża do Malezji aby napisać artykuł o Wietnamczykach mieszkających na łodziach. Tam zakochuje się w Kananie i nawiązuje przyjaźń z Lady Minou Hobday, Towarzysząc Minou pewnej nocy Judith jest świadkiem brutalnej masakry popełnionej przez Malezyjczyków. Postanawia ujawnić prawdę o obozach dla internowanych w Bidong.