Każdego roku w Halloween, mała wioska nawiedzana jest przez przerażającego goblina, który pragnie przechwycić wszystkie niemowlęta. By dopiąć swego celu, brutalnie zabija każdego, kto stanie mu na drodze.
Nicole to piękna blond włosa kobieta, która umawia się ze sportowcami. W czasie jej romansu ze sławnym czarnoskórym gwiazdorem koszykówki,Ty'em, w dodatku żonatym i mającym dwie córki, Nicole zachodzi w ciążę. Początkowo Ty nie wierzy kobiecie że to jego dziecko i ma ją za naciągaczkę. Stopniowo jednak zaczyna się interesować losem swojego synka, Noah'a. W końcu występuje do sadu o przyznanie praw rodzicielskich. Zaczyna się batalia o dziecko. Z powodu udzielonego przez Nicole wywiadu jej adwokat zrzeka się prowadzenia sprawy. Zrozpaczona młoda matka musi szybko znaleźć dobrego i taniego adwokata. Wygrywa pierwszą sprawę, ale podczas sprawy apelacyjnej przegrywa tylko dlatego, że Noah jest pół biały-pół czarny. Sędziowie stwierdzają bowiem,że w czarnej rodzinie malec będzie lepiej radził sobie z rasizmem. Nicole nie poddaje się i wraz ze swoim adwokatem Peter'em sięga po ostateczną broń w odzyskaniu synka: zwraca się do Sądu Najwyższego. Jak potoczą się jej losy? Czy miłość matki wygra z przejawem rasizmu? Czy zwykła kobieta może wygrać z gwiazdą? Film oparty na faktach.
Agent pod przykrywką wnika do przestępczych struktur. By udowodnić swoją wartość, dostaje zadanie torturowania zdrajcy, który ukradł pieniądze z przemytu narkotyków.
Art (Jay Baruchel) jest bezdomnym, dealerem narkotyków, pewnego dnia poznaje Cody (Sarah Lind), która uciekła z domu. Zakochują się w sobie i żyją na pozór szczęśliwie mając tylko siebie... do czasu. Gdy Cody trafia do szpitala, Art z pomocą fotela-wehikułu czasu, który należy do jego bezdomnego przyjaciela Herveya (Jim Byrnes) cofa się w czasie, aby podjąć próbę - nie zawsze udaną - zmiany losu swojej ukochanej. Wzruszająca, refleksyjna momentami przezabawna opowieść, o miłości dwojga ludzi z tak odmiennych światów i o sile, która napędza i pozwala zaryzykować lub nawet zrzec się wszystkiego dla dobra najbliższej osoby.