Kiedy Neil i jego najlepszy przyjaciel Gilbert dowiadują się, że Summer urządza urodzinową imprezę, Gilbert naciska Neila, by poprosił ją o zaproszenie. Plan zakończył się niepowodzeniem, a Neil ośmieszył się przed dziewczyną swoich marzeń. Zdesperowany i upokorzony Neil życzy sobie, aby mógł być kimś innym -- superfajną wersją samego siebie. Następnego dnia budzi się i uświadamia sobie, że jego życzenie się spełniło. Twarz Neila zmieniła się, a on sam zaczyna przyciągać niezwykłą uwagę wszystkich wokół niego. Uzbrojony w nieznaną mu dotychczas pewność siebie, Neil dostaje zaproszenie na imprezę Summer i prosi swojego sąsiada- playboya Jimmy'ego, aby pomógł mu przykuć jej uwagę.
Rok 1859, Karolina Południowa. Kiedy kilkuletni Tommy zostaje wychłostany przez sadystycznego nadzorcę, ojciec zabija oprawcę syna i zbiega. Wyjęty spod prawa niewolnik podróżuje na północ, planując kupić wolność chłopcu.
Osiemnastoletni prawiczek Ian poznaje przez internet dziewczynę, która chce mu się oddać. Problemem jest, iż mieszka ona na drugim końcu Stanów Zjednoczonych, więc chłopak kradnie samochód brata i razem z przyjaciółmi wyrusza w pełną przygód podróż.
Właściciel miejscowego klubu Chris Troiano (Jason Gedrick, "Gotowe na wszystko") podbił Miami szturmem w latach 90-tych zamieniając spokojny nadmorski kurort w luksusowy ośrodek z rozwiniętym narkotykowym zapleczem, w którym liczą się tylko bogaci i piękni. Zatrudniając Andy'ego Burnetta (Donnie Wahlberg, Saw II), tajemniczego egotyka w charakterze ochroniarza Chris zyskał również przyjaciela i powiernika, który pomaga mu panować nad miastem i życiem osobistym. Jednak kryminalna przeszłość Chrisa nie daje o sobie zapomnieć. Nowa sytuacja i ujawnione sekrety stawiają zarówno zbudowane imperium, jak i męską przyjaźń pod wielkim znakiem zapytania... W pozostałych rolach zobaczyć można m.in. Nadine Velazquez ("Na imię mi Earl"), Ricardo Antonio Chavirę ("Gotowe na wszystko") i Stevena Bauera (Człowiek z blizną).