Elizabeth TaylorI

Elizabeth Rosemond Taylor

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/42502/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":5093,"rate":8.575692126448066,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/42502/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":25,"rate":7.76,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/42502/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":4,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}}]
8,6
5 093 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Elizabeth Taylor
  • Wielu ludzi zachwyca się jej urodą, w filmie dokumentalnym o niej mówiono "aktorka o urodzie, w którą aż trudno uwierzyć". Ja jednak nie uważam, że była aż taka piękna.
    Owszem oczy miała ładne, ale nie podoba mi się jej wyraz twarzy i takie zimne, spojrzenie

Wiele osób pewno ze mną się nie zgodzi, ale takie jest moje zdanie.

• MJChannelPL Do tego jeszcze na większości zdjęć ma głupią nadąsaną i dumną minę jakby miała się za nie wiadomo co.

• MJChannelPL A ja się z Tobą zgodzę. Owszem, to kwestia gustu, ale ja też nigdy nie rozumiałam zachwytów nad jej urodą. Zadbana, ładne rysy, ale bez przesady, żeby aż nie wierzyć w tą urodę!!!! Po prostu marketing i tyle.

• użytkownik usunięty

roxylife Dokładnie ! Poza tym tak naprawdę była przeciętną aktorką, a gwiazdą stała się z innych powodów. To właśnie jej, względnie Mae West zawdzięczamy popkulturę i chłam aktorski.

• O gustach się nie dyskutuje, ale powiedzieć, że była przeciętną aktorką? Tego nie rozumiem.

• Przeciętna na pewno nie była, wystarczy obejrzeć "Wirginię Woolf".

• roxylife A jak najbardziej rozumiem podziw dla niej. Bije na głowę takie: Monroe, Hayworth, Hepburn (Audrey), Grace Kelly i parę innych.

• MJChannelPL w "Kotce na gorącym, blaszanym dachu" zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, jej uroda w tym filmie była wprost perfekcyjna i niewiarygodna.

• Selene87 Też tak uważam.

• użytkownik usunięty

MJChannelPL Zdjęcia często nie oddają urody. Najlepiej oceniać na nagraniach, kiedy widzisz daną osobę w ruchu.

• Absolutna racja. Ze zdjęciami można wiele.. a bliżej prawdy jest ruch.

• Rajwant Zgadzam się, zwłaszcza w filmie kolorowym gdzie czyjaś uroda lub jej brak są podane na tacy. A Taylor moim zdaniem była wprost stworzona do koloru.

• MJChannelPL O gustach podobno się nie dyskutuje. Ale moim zdaniem Elizabeth Taylor była naprawdę urzekająca, w wielu filmach dosłownie "zmiata" cały ekran. No i do tego miała na koncie parę ciekawych filmów.

• MJChannelPL Nie uroda, a talent aktorski ważny. Nie wyobrażam sobie innej aktorki w takich filmach jak: Nagle zeszłego lata, W poszukiwaniu deszczowego drzewa, Olbrzym, Kotka na gorącym blaszanym dachu, Kto się boi Wirginii Wolf czy Poskromienie złośnicy. To są klasyki jedne z najlepszych w historii kina.

• MJChannelPL Wiem, ze wpis stary, ale nie mogłem się powstrzymać... po pierwsze- kogo obchodzi, czy Elizabeth podoba się MJChannelPL, czy się nie podoba... poza nim samym. Druga sprawa- skoro ktoś twierdzi, że czyjaś twarz nie jest piękna- niech poda nazwisko aktorki, której twarz dla niego jest piękna, wtedy jesteśmy w domu.

• MJChannelPL No niestety ale daleko jej było do M.M. która chciała zagrać Kleopatrę... tylko czy by z Marylin wytrzymał reżyser i aktorzy jak akurat wtedy było z nią coraz gorzej :((

• lola60_2 E tam, Taylor była znacznie ładniejsza od Monroe, w ogóle jedna z najładniejszych aktorek. Zresztą co do roli Kleopatry, pominąwszy kwestie indywidualnych gustów (ja wolę brunetki) to nie jestem sobie w stanie wyobrazić w tej roli Monroe, za bardzo mi się kojarzy z platynowym blondem. Jakoś nawet nie mógłbym sobie jej wyobrazić w tej roli

• denticulatus Może i była ładniejsza od MM,o ile da się to obiektywnie ocenić,bo gusta są różne,ale na starość mocno zbrzydła.Uroda przemija.Marilyn nigdy nie ubiegała się o rolę Kleopatry.

• lola60_2 A ja gdzieś czytałam, że obie panie bardzo się lubiły

• lola60_2 Że daleko pod względem urody? Moim zdaniem uroda Monroe jest okropnie przereklamowana. MM z wyglądu to taka „Hop Maryna” a Liz była klasycznie piękna i miała bardzo szlachetne rysy twarzy. Żeby dzisiejsze aktorki były tak naturalnie piękne... Ale to oczywiście tylko moje zdanie. Jeżeli chodzi o „Kleopatre” to polecam biografię E.Taylor. Ta dopiero dała ekipie popalić. Praca z nią była podobno koszmarem. Prace nad filmem ciagle się przeciągały i trwały 3 lata. Twórcy w pewnym momencie nie wierzyli ze uda się dokończyć film bo Taylorka ciagle była niedysponowana i zdjęcia przerywano kilka razy. Pomiędzy tymi przerwami Liz w pewnym momencie strasznie przytyła co widać w filmie gdyż Kleopatra raz jest szczuplejsza a raz grubsza. Ciagle rósł także budżet, na film wydano fortunę.

• P_D_S Naturalna uroda to jedynie zasługa genów, nic więcej,poza tym na starość ET bardzo zbrzydła, uroda przemija. Nie zgadzam się, że MM była pospolita,miała to nieuchwytne "coś", urokiem i gracją biła Liz na głowę. Obie były wyjątkowe i mocno różniły się od siebie.To nieprawda,że Marilyn chciała zagrać Kleopatrę.Coś ci się pokręciło. Widziałam też MM w czarnej peruce i wyglądała tak samo zjawiskowo jak z blond włosami.

• ElleDriver123 Kiedy ja nie napisałem nic o tym że Marilyn chciała zagrać Kleopatrę tylko opisałem trudy pracy z E.Taylor na planie filmu. Ale muszę Ci powiedzieć że się mylisz bo w tej sam książce w której opisane są trudy pracy na planie „Kleopatry” jest również wzmianka o tym że MM była jedną z faworytek do tej roli.

• MJChannelPL Też tak myślałem. Ale właśnie obejrzałem "Nagle, zeszłego lata" i muszę zmienić zdanie - była bardzo dobra pod każdym względem.

• MJChannelPL Była ładna. Nie ma tu nad czym dywagować. A czy się ona komuś podoba, to już inna sprawa.

• MJChannelPL Ideały piękna się zmieniają, a i gusta są różne. Jeśli jednak wziąć pod lupę aktorki z epoki E. Taylor to uważam, że Vivien Leigh pod względem urody biła ją na głowę.

• MJChannelPL Taylor była naturalnie piękna

• MJChannelPL Taylor rzeczywiście zestarzała się ale to jak każdy człowiek w latach 50 i 60 była naprawdę piękna