Ewa Robaczyńska

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/814026/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":11,"rate":8.272727272727273,"desc":"ocen"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/814026/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/814026/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/814026/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":5,"desc":"ocena"}}]
8,3
11 ocen prac reżysera
Ewa Ewart

Ewa Ewart - nagradzana producentka filmów dokumentalnych pokazywanych na całym świecie i jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy dochodzeniowych w BBC. W ciągu ostatnich 12 lat wyprodukowała i wyreżyserowała kilka uznanych na świecie dokumentów. Jej materiały dawały nowe spojrzenie na tak ważne kwestie jak obozy koncentracyjne w Korei Północnej, przypadki pogwałcenia praw człowieka na Ukrainie, wojna domowa w Kolumbii czy korupcja w Rosji Borysa Jelcyna. Zanim w 1993 r dołączyła do grona dziennikarzy BBC, pracowała w Polsce jako reporter dla hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE, w latach 1981-85 podczas powstania Solidarności i ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, mając za sobą Serwis Światowy BBC w Waszyngtonie, nadawała reportaże z Europy Wschodniej; następnie w Moskwie w latach 1990-93 dla CBS News jako producent podczas historycznego upadku Związku Radzieckiego. Nie boi się tematów trudnych i niebezpiecznych. Jej dokument "Obozy śmierci” był jedynym materiałem w roku 2004, mówiącym o torturach i łamaniu praw człowieka w tajnym więzieniu w Korei Północnej.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 marca 1956

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

2 nagrody i 3 nominacje
mąż Tim Ewart (rozwód)
Ukończyła iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie (Polska).
W 2015 roku ukazała się książka jej autorstwa pt. "Widziałam".
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Witam serdecznie, poszukuję dokumentów Pani Ewy dostępnych do obejrzenia gdzieś online (także płatne portale VOD). Czy ktoś się orientuje, gdzie mogę obejrzeć dokumenty Pani Ewy? Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś namiary.

  2
  • Poszukuję filmu z cyklu "Ewa Ewart poleca" - dokument był o mieście widmo w Hiszpanii lub Portugalii gdzie budynki domów i wieżowców były atrapami ,a wszystko było skredytowane przez banki.

   2
   • Oby takich więcej.

    5
    • Poszukuję filmu z cyklu "Ewa Ewart poleca" - emitowany był w 2017 roku, nie znam tytułu - o siódmym kontynencie, jaki tworzą uchodźcy na całym świecie

     2
     • Witam szukam programu dotyczącego współczesnych cyborgów, emitowany w styczniu.. Tytuł? Link?

      1