Ewa Ewart 

Ewa Robaczyńska

8,4
12 ocen pracy reżysera
Ewa Ewart
Ewa Ewart - nagradzana producentka filmów dokumentalnych pokazywanych na całym świecie i jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy dochodzeniowych w BBC. W ciągu ostatnich 12 lat wyprodukowała i wyreżyserowała kilka uznanych na świecie dokumentów. Jej materiały dawały nowe spojrzenie na tak ważne kwestie jak obozy koncentracyjne w Korei Północnej, przypadki pogwałcenia praw człowieka na Ukrainie, wojna domowa w Kolumbii czy korupcja w Rosji Borysa Jelcyna. Zanim w 1993 r dołączyła do grona dziennikarzy BBC, pracowała w Polsce jako reporter dla hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE, w latach 1981-85 podczas powstania Solidarności i ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, mając za sobą Serwis Światowy BBC w Waszyngtonie, nadawała reportaże z Europy Wschodniej; następnie w Moskwie w latach 1990-93 dla CBS News jako producent podczas historycznego upadku Związku Radzieckiego. Nie boi się tematów trudnych i niebezpiecznych. Jej dokument "Obozy śmierci” był jedynym materiałem w roku 2004, mówiącym o torturach i łamaniu praw człowieka w tajnym więzieniu w Korei Północnej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 marca 1956

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

mąż Tim Ewart (rozwód)
Ukończyła iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie (Polska).
Jest autorką następujących książek:
- 2015 r. - "Widziałam";
- 2022 r. - "Rozmowy ze śmiercią".
W 2020 roku otrzymała Odznakę honorową "Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka".
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Witam serdecznie, poszukuję dokumentów Pani Ewy dostępnych do obejrzenia gdzieś online (także płatne portale VOD). Czy ktoś się orientuje, gdzie mogę obejrzeć dokumenty Pani Ewy? Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś namiary.

  2
  • Oby takich więcej.

   6
   • Poszukuję filmu z cyklu "Ewa Ewart poleca" - emitowany był w 2017 roku, nie znam tytułu - o siódmym kontynencie, jaki tworzą uchodźcy na całym świecie

    3
    • Poszukuję filmu z cyklu "Ewa Ewart poleca" - dokument był o mieście widmo w Hiszpanii lub Portugalii gdzie budynki domów i wieżowców były atrapami ,a wszystko było skredytowane przez banki.

     2
     • Witam szukam programu dotyczącego współczesnych cyborgów, emitowany w styczniu..
      Tytuł?
      Link?

      1