George Brackett Seitz

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/59641/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":4,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/59641/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":2,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/59641/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
7,0
4 oceny pracy reżysera
Amerykański reżyser, scenarzysta, dramatopisarz i aktor.
Urodził się 3 stycznia 1888 roku w Bostonie. Początkowo pisał sztuki teatralne oraz krótkie opowiastki dla takich pism jak "Adventure" czy "People's Magazine", ale w roku 1913 porzucił to zajęcie i zamieszkał w Hollywood. Przez dłuższy czas pracował jako scenarzysta obrazów akcji, takich jak "The Perils of Pauline", "The Exploits of Elaine", czy "The Iron Claw". Ponadto zaczął reżyserować i to ze znacznymi sukcesami. Seitz, w przeciwieństwie do swoich kolegów, reżyserów filmów kategorii B, bez żadnego problemu przeszedł z ery niemych filmów do kina udźwiękowionego. Zajmował się wieloma gatunkami: komediami, dramatami i westernami.
Chociaż spędził dużą częsć swojej kariery w studio filmowym Columbia, był jednak najbardziej związany z MGM, gdzie reżyserował między innymi serię z Mickeyem Rooneyem - "Andy Hardy".
Był współzałożycielem firmy Astra Film Corporation, która była aktywna w latach 1916-1920.
Miał jednego syna, George'a B. Seitz Juniora.
Zmarł w wieku lat 56 w Hollywood.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 3 stycznia 1888

data śmierci: 8 lipca 1944

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 165 cm

Zmarł w Hollywood, Kalifornia, USA.
Brat Johna F. Seitza i ojciec George'a B. Seitza Jr.

forum osoby George B. Seitz

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum