Kurt Donald Cobain

data urodzenia: 20 lutego 1967
data śmierci: 5 kwietnia 1994
miejsce urodzenia:Aberdeen, Waszyngton, USA
wzrost:177 cm
stan cywilny:żona Courtney Love (od 24.02.1992 do jego śmierci), córka Frances Bean (ur. 18.08.1992)
Kurt Cobain

Kurt Donald Cobain przyszedł na świat 20 lutego 1967 roku w Hoquaim. Jego ciotka, Mary grała country w okolicznych klubach. Dzięki niej młody Kurt zainteresował się muzyką. Dostał od niej albumy The Beatles i The Monkees. Rozwijał muzyczne zainteresowania, grając na swojej pierwszej perkusji, którą podarowali mu rodzice. Jego matka, Wendy, zajmowała się domem, a ojciec, Don, był mechanikiem samochodowym. Rozwiedli się w 1975 roku. Potem Cobain często zmieniał miejsce zamieszkania. Zaczął palić marihuanę. W 1985 roku, czyli w wieku 18 lat postanowił poważnie zająć się muzyką. Rzucił szkołę i pracował, m.in. jako woźny. Mieszkał wtedy z kumplami w wynajętym mieszkaniu. W 1986 roku Cobain zaczął brać 'twarde' narkotyki. Zespół Nirvana powstał w 1987 roku. Składał się z założyciela, czyli Cobaina i jego przyjaciela Chrisa Novoselica. Dzięki Nirvanie Kurt rozwinął swój talent. Komponował, pisał teksty, grał na gitarze. Nirvana była jego dziełem. Przełomowym momentem w historii zespołu było wydanie płyty Nevermind, która okazała się niezwykle popularna. Kurt stał się gwiazdą rocka. Był uzależniony od heroiny, nękały go nieznośne bóle żołądka. 5 kwietnia 1994 popełnił samobójstwo.

znany z

filmografia

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

głosy
zwiń
2006 7,7
Kurt Cobain o synu(2006)
Kurt Cobain About a Son
  • (narrator)
muzyka
rozwiń
we własnej osobie
rozwiń
archiwalne
rozwiń
  • Ma siostrę  Kim i przyrodnie rodzeństwo: Brianne O'Conner i Chada.
  • Zmarł w Seattle (Waszyngton, USA), gdzie popełnił samobójtwo przez postrzelenie się. Jego zwłoki leżały 3 dni w domu. Odkrył je dopiero 8 kwietnia 1994 roku pracownik firmy energetycznej. Obok ciała znalazł list pożegnalny i broń, pistolet Taurus kaliber 9 mm. Jego ciało zostało poddane kremacji, 1/3 prochów została rozrzucona w buddyjskiej świątyni w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), 1/3 w rzece Wishkah (Waszyngton, USA), natomiast reszta jest w posiadaniu żony muzyka, Courtney Love.
  • Chorował na depresję dwubiegunową.
  • W grudniu 1986 roku razem z Kristem Novoselicem i perkusistą Aaronem Burckhardem założył zespół muzyczny Nirvana (początkowo występujący również pod nazwami Ted Ed Fred, Pen Cap Chew, Windowpane i Skid Row).
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o