Kurt Cobain 

Kurt Donald Cobain

9,4
14 ocen gry aktorskiej
Kurt Cobain
Kurt Donald Cobain przyszedł na świat 20 lutego 1967 roku w Aberdeen. Jego ciotka, Mary grała country w okolicznych klubach. Dzięki niej młody Kurt zainteresował się muzyką. Dostał od niej albumy The Beatles i The Monkees. Rozwijał muzyczne zainteresowania, grając na swojej pierwszej perkusji, którą podarowali mu rodzice. Jego matka, Wendy, zajmowała się domem, a ojciec, Don, był mechanikiem samochodowym. Rozwiedli się w 1975 roku. Potem Cobain często zmieniał miejsce zamieszkania. Zaczął palić marihuanę. W 1985 roku, czyli w wieku 18 lat postanowił poważnie zająć się muzyką. Rzucił szkołę i pracował, m.in. jako woźny. Mieszkał wtedy z kumplami w wynajętym mieszkaniu. W 1986 roku Cobain zaczął brać 'twarde' narkotyki. Zespół Nirvana powstał w 1987 roku. Składał się z założyciela, czyli Cobaina i jego przyjaciela Chrisa Novoselica. Dzięki Nirvanie Kurt rozwinął swój talent. Komponował, pisał teksty, grał na gitarze. Nirvana była jego dziełem. Przełomowym momentem w historii zespołu było wydanie płyty Nevermind, która okazała się niezwykle popularna. Kurt stał się gwiazdą rocka. Był uzależniony od heroiny, nękały go nieznośne bóle żołądka. 5 kwietnia 1994 popełnił samobójstwo.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

data urodzenia: 20 lutego 1967

data śmierci: 5 kwietnia 1994

miejsce urodzenia: Aberdeen, Waszyngton, USA

wzrost: 177 cm

żona Courtney Love (od 24.02.1992 do jego śmierci), córka Frances Bean (ur. 18.08.1992)
Ma siostrę  Kim i przyrodnie rodzeństwo: Brianne O'Conner i Chada.
Zmarł w Seattle (Waszyngton, USA), gdzie popełnił samobójtwo przez postrzelenie się. Jego zwłoki leżały 3 dni w domu. Odkrył je dopiero 8 kwietnia 1994 roku pracownik firmy energetycznej. Obok ciała znalazł list pożegnalny i broń, pistolet Taurus kaliber 9 mm. Jego ciało zostało poddane kremacji, 1/3 prochów została rozrzucona w buddyjskiej świątyni w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), 1/3 w rzece Wishkah (Waszyngton, USA), natomiast reszta jest w posiadaniu żony muzyka, Courtney Love.
Chorował na depresję dwubiegunową.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To tak jakby mówić, że "Słowacki wielkim poetą był" - problem w tym że tylko znawcy potrafią wytłumaczyć dlaczego nim był, większość powtarza że był geniuszem bo taka jest powszechna opinia z którą nie wypada się spierać, albo to kwestia osobistych odczuć.
Moim zdaniem z Cobainem jest tak, że można znaleźć lepszych,...

więcej

Kurt był wielkim talentem, buntownikiem dlatego był taki jaki był. Dlatego też kochali go młodzi bo byl dla nich uosobieniem tego czego szukali w życiu. Kurt napewno zostal zabity. Mam nadzieje że niedługo wszystko zostanie wyjaśnione i zostanie zrehabilitowany. szkoda mi ze nastolatkowie którz popelnili samobojstwo po...

więcej

Czytałam książkę "Miłość i Śmierć Morderstwo Kurta Cobaina". I uważam, że to rzeczywiście było to morderstwo. Myślę, że stoi za tym Courtney Love. Tzn. ona zleciła to morderstwo.
Kilka miesięcy przed śmiercią, Kurt chciał wziąć rozwód z Courtney. Przed ślubem podpisali intercyzę, gwarantującą, że w razie rozwodu ona...

więcej

Żal mi Jego córki ,która po śmierci Kurta została pod opieką matki ,która kompletnie się Nią nie interesowała !.Majątek po Kurcie rozwaliła na narkotyki ,alkohol i inne środki .Dziecko widząc jak jej matka ją olewa i ma zupełnie gdzieś wniosła sprawę do sądu o odebranie Country praw rodzicielskich i tak się stało...

jak to możliwe

użytkownik usunięty

skoro Kurt wstrzyknął sobie trzykrotnie większaniz ta znosna dla człowieka to jak zdążył ponieśc pistolet i strzelić?To nie jest mozliwe,poniewaz po takiej dawce umiera się w ciągu 2-3 sekund.
Wiele osób twierdzi ,ze było to bardziej zabójstwo niż samobójstwo.Jestem w tej pierwszej grupie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones