Leon Niemczyk

Leon Stanisław Niemczyk

8,0
35 990 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leon Niemczyk

Czemu taka srednia.???Kiepski aktor byl,babiarz,bohater jednej miny...oceniamy aktora wkonca...

użytkownik usunięty
domisku 24

Zgadzam się, że nie był aktorem najwyższej klasy, skalę miał dość wąską, dialogi podawał w jednej manierze itp. itd. Ale przy tym wszystkim miał to "coś", co sprawiało, że chciało się na niego patrzeć i zapamiętywało się go. Poza tym miał szczęście do paru znakomitych filmów i już to, że ich nie spieprzył pozwala go odnotować w historii kina ("Nóż w wodzie", "Pociąg", "Rękopis znaleziony w Saragossie") No i grał w niepowtarzalnej "Klątwie doliny węży"... :-)

domisku 24

zgadzam się

domisku 24

W Wielkim Szu był świetny. W takim Sztosie trudno mi było zobaczyć Niemczyka, bo ciągle widziałem Niemca Józefa. A to że babiarz był, to kogo to obchodzi? Aktorstwo się ocenia.

Pumo

i aktorstwo bylo monotonne, przeslizgniete tym lubieznym wzrokiemm.....

domisku 24

Monotonne?
Moim zdaniem nie; role w "Pociągu" i "Nożu w wodzie" były, wydaje mi się, najlepszymi ze wszystkich w tych filmach, a komediowy epizodzik w "Vabanku" czy nawet jedna z ostatnich ról w serialu "Ranczo" to przecież majstersztyk.

Glenn_Miller

i tak wygladal lubieznie:/

domisku 24

Również uważam że był niezłym aktorem.Na pewno lepszym od wielu obecnych.

Glenn_Miller

tak, w Ranczu zagrał znakomicie. Mimo choroby dawał z siebie wszystko. Jego śmierć przerwała zdjęcia do roli Jana Japycza, pan Niemczyk był najlepszy w całej obsadzie.

Pink_Phink

Wystarczy "Nóż w wodzie", "Pociąg", czy "Baza ludzi umarłych" zagrał w nim role na skale nie tylko polski ale i Europy.

Potrafił biegle posługiwać się 9 językami.

A co najważniejsze miał wielkie powołanie do swojego zawodu jakiego nie ma żaden aktor.
Nigdy nikomu nie odmówił zagrania roli, jechał na drugi koniec świata, żeby zagrać malutki epizodzik, który nie zwrócił mu nawet kosztów podróży. A w "Ranczu" kilka dni przed śmiercią nie chodząc (stracił czucie w nogach) ledwo mówiąc a wręcz oddychając ciągnął role Japycza.

Jego życie to ogromna część polskiego kina. Zaczynał grać z aktorami przedwojennymi takimi jak Dymsza czy Fijewski. ikonami, którzy zapoczątkowali polskie kino, a skończył na "Ranczu" serialu, który jest kręcony do dnia dzisiejszego.

bourvil

"Polski" oczywiście z dużej litery, przepraszam za błąd.

bourvil

NO PIĘKNIE PIĘKNIE. PO PIERWSZE NIE MA DUŻEJ LITERY, TYLKO WIELKA. PO DRUGIE OD KIEDY TO ZACZYNAMY NIĄ PRZYMIOTNIKI???
Nie ma jak napisać dobrze, a w PS zrobić dwa błędy w tym ort xD
Szczerze mówiąc nie wiem czego uczyli Cię w szkole skoro tak banalnej zasady o pisowni przymiotników nie znasz...

bourvil

aha tam wyżej jest "polski" i Europy LOL - myślałem, że chodzi o polskie kino. To też zajebiście napisałeś xD. W każdym razie nie ma DUŻYCH LITER TYLKO WIELKIE.

yosh1

Przykro mi jestem z pochodzenia Czechem i cały czas się uczę waszego języka. Bardzo trudny macie język. Te końcówki. ę ą sz cz

Dziwne też jest to, że macie tyle wybitnych aktorów i reżyserów a ich nie doceniacie. Jeśli zrobiłem błędy to przepraszam i bardzo dziękuję za pouczenie ponieważ człowiek uczy się całe życie.

bourvil

Mysle, ze nie masz za co przepraszac. Tak naprawde to yosh powinien cie przeprosic! Mowisz pieknie po polsku, lepiej niz niejeden polak. Mysle, ze twoj polski jest naprawde OK. Zdecydowanie lepszy niz czeski yosh'a, ktory z pewnoscia jest ZEROWY. Tak to juz jest, ze jak ktos (w tym przypadku yosh) nie ma nic do dodania w dyskusji merytorycznego to sie czepia ortografii, gramatyki lub koszuli krzywo zepietej czyli wlasciwie trolluje i najlepiej nie zwracac na takich uwagi. A co do Leona Niemczyka zgadzam sie z Toba. Bardzo lubilam tego aktora i rowniez uwazam, ze stworzyl wiele niezapomnianych kreacji. Byl niesamowcie pozytywnym czlowiekiem.

yosh1

Profesor Jan Miodek, który w dziedzinie polonistyki jest chyba niekwestionowanym autorytetem twierdzi, że nie istnieje wielka litera. Litery są po prostu małe i duże.

domisku 24

A.Hopkins też jest aktorem jednej miny, a jednak wielkim artystą jest

domisku 24

Czy Wy w ogóle macie jakiś autorytet do naśladowania? Czy pozjadaliście wszystkie rozumy i nie cenicie nikogo oprócz siebie?

dingo21

W sumie to było do Ciebie domisku24, ale "genialny" filmweb nie pozwala edytować, chociaż jest taka opcja. Z Twoich ocen aktorów a raczej aktorek, bo większość to kobiety wnioskuję, że po prostu nienawidzisz mężczyzn. I jeszcze ta ocena Clinta Eastwooda na 2 gwiazdki...

użytkownik usunięty
dingo21

Lepiej bym tego nie napisał...

domisku 24

Ku*wa aż mnie krew zalewa jak czytam takie posty !!! powiedział bym ci coś ale się powstrzymam.

Kiepski aktor żałosne :( dziewczyno kiepskimi aktorami to są Mroczki a nie pn +Leon+. Oceniaj aktorstwo a nie życie prywatne.
Jak znasz się tak na aktorstwie jak piszesz takie "nie po polskiemu" posty, to nic dziwnego że tak oceniasz Pana +Leona+ geniusza polskiego filmu, który stworzył niezapomniane kreacje.

I na koniec o zmarłych źle się nie mówi ! nie nauczyła ciebie tego matka ?

użytkownik usunięty
tomucho77

> o zmarłych źle się nie mówi

Eee, bez przesady! Gdyby była taka reguła, nie można by pisać książek o historii.

O zmarłych źle się nie mówi TYLKO na ich pogrzebie i stypie po nich. Potem można.

Tak więc, jak Mroczki umrą, będzie można powiedzieć, że to pajace byli a nie aktorzy :-)

użytkownik usunięty
tomucho77

Masz człowieku 100% racji. Czasami po prostu ręce opadają...

tomucho77

Małe sprostowanie: Mroczki nie są kiepskimi aktorami. Oni w ogóle nie są aktorami.

krzand

Obie wersje są prawidłowe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
domisku 24

Czego się spodziewać po kimś kto daje ocenę 2 takiemu wybitnemu aktorowi i reżyserowi jak Clint Eastwood, to 3 dla Niemczyka zupełnie nie dziwi, albo jest chyba nawet gestem łaskawości. "Kiepski aktor był, bohater jednej miny". Za to niejaki Pan Andrzej Młynarczyk I, który "znany" jest z tak przejmujących ról jak choćby w Plebani, czy M jak Mdłości zasłużył u Ciebie na 10, prezentując zapewne szeroki wachlarz min. Po prostu mistrz aktorstwa, mieszanka Pacino, de Niro i Jacka Nicholsona w jednym. Nie wiadomo jeszcze tylko z jakich przyczyn nie został zauważony przez Akademię i nie przyznano mu 14 Oscarów na które absolutnie zasłużył, stając się ikoną aktorstwa za życia niczym James Dean po swojej śmierci.

domisku 24

Tak, oceniamy aktora, a nie jego podejście do życia, nie powinniśmy patrzeć na to, że był babiarzem.

domisku 24

Ale przecież to nie jest tylko ocena zdolności aktorskich,ale również charyzma,dobór ról,sposób mówienia itd.I wybacz ale żaden aktor młodego pokolenia nawet nie znajduje się w okolicach poziomu który prezentował pan Niemczyk.

fauzi

nie, po prostu go lubie i moze nie fair oceniam aktorsko:) poza tym dla jednego aktor moze byc geniuszem, dla innego moze byc nie do zniesienia i kazdy ma prawo do wlasnych upodoban. Nie widze powodu, dla ktorego, nie znajac mnie, oceniasz mnie jako osobe na podstawie ocenionych aktorow. Przeciez nie bronie Ci dac komus tam 10, a innemu 3- nawet jesli sie z tym nie zgadzam. Nie uwazam tez, abym miala tak slaby gust filmowy. Lubie dobre, stare kino ale i glupawe polskie seriale, ktore szczerze przyznaje, ze ogladam, dla ochamienia po ciezkim dniu:) pozdrawiam

domisku 24

Ja oceniam Cie na podstawie ocenianych przez Ciebie aktorów?? w którym miejscu? nawet nie wchodziłem na twoje konto więc skąd do licha miałbym wiedzieć jak oceniasz innych??... To jest forum DYSKUSYJNE.nie odbieram ci przecież zdania,opanuj sie.Czy ja Cie krytykuje albo obrażam? Ty napisałaś swoje zdania a ja napisałem swoje.Proste.

fauzi

do agent_utah pisalam:)

domisku 24

Chyba że tak.Trzeba dokładnie adresować wiadomośc bo później dochodzi do takich nieporozumień.Pozdrawiam Cię.

domisku 24

Hej,
no i widzisz to już jest jakieś sensowne wytłumaczenie z Twojej strony. "Dla innego może być nie do zniesienia i każdy ma prawo do własnych upodobań" brzmi 100 razy lepiej niż ocenianie przez to, że miał 10 czy nawet 100 kochanek, bo nie ma to związku z jego aktorstwem. I to miałem na myśli. Odpowiadam dopiero teraz, bo Ty odpowiadałaś do fauziego, a na Filmweb ostatnio brakuje mi czasu.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones