Paul Bogoff

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/55499/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":6,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}}]
7,0
6 ocen pracy reżysera
Paul Bogart
Paul Bogart jest reżyserem amerykańskim. Urodził się 21 listopada 1919 roku w Nowym Jorku.
Na początku swej kariery zawodowej pracował w teatrze lalek jako aktor. Potem został dyrektorem sceny, a następnie zastępcą dyrektora w telewizji NBC.
Pracował przy realizacji serii "Kraft Theater", "Goodyear Playhouse" i "Armstrong Circle Theater".
Gdy reżyserował sztukę "The Confidence Man" poznał producenta Herberta Brodkina. Brodkin zatrudnił Bogarta do reżyserii serialu "The Defenders", a następnie także seriali "The Nurses", "The Doctors and Nurses" i "Coronet Blue".
W latach sześćdziesiątych Bogart reżyserował także serial "Hawk".
Po serialu "Defenders" Bogart zajął się dłuższymi formami.
W latach siedemdziesiątych reżyserował niektóre odcinki serialu "All in the Family", a potem jeszcze "The Golden Girls". Obie produkcje przyniosły mu nagrodę Emmy. Najważniejszą zaletą i cechą charakterystyczną jego reżyserii jest umiejętność patrzenia na plan jak na scenę teatralną i wyczucie właściwego ustawienia aktora i jego ruchu przed kamerą. Drugą ważną cechą reżyserii Bogarta jest patrzenie na pracę reżysera jak na pracę montażysty. Rozpoczyna on pracę z wyraźną ideą jak ma wyglądać film. Następnie tworzy obrazy, których potrzebuje i zwraca szczególną uwagę na połączenie tych obrazów.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 13 listopada 1919

data śmierci: 15 kwietnia 2012

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Emmy
Zdobył 4 nagrody Emmy, 4 inne nagrody i 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Emmy Najlepsza reżyseria serialu komediowego za serial All in the Family w roku 1978 Emmy Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w dramacie za film Shadow Game w roku 1970 Emmy Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w dramacie za serial CBS Playhouse w roku 1968 Emmy Najlepsze indywidualne osiągnięcie w dziedzinie rozrywki - reżyserzy za serial The Defenders w roku 1965 DGA Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w serialu komediowym za serial All in the Family w roku 1980 DGA Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w serialu komediowym za serial All in the Family w roku 1979 DGA Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w serialu komediowym za serial All in the Family w roku 1978
żona Alma Jane Gitnick (od 1941 do 20.10.1979, rozwód), 3 dzieci
Zmarł w Chapel Hill (Karolina Północna, USA).

forum osoby Paul Bogart

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum