Phil CollinsI

Philip David Charles Collins

8,9
238 ocen muzyki
powrót do forum osoby Phil Collins

chyba jeden z moich ulubionych utworów, Phil jests świetnym wokalistą!:)

vanDee

Musiał byś posłuchać piosenek z jesgo pierwszych dwóch płyt Face Value i Hello! I must by going!. To są moje ukochane płyty Phila i moim zdaniem nie mają słabych punktów. Pozdrawiam!!

użytkownik usunięty
BlackHawk

Fakt - są dobre, ale Easy Lover jest jednym z tych moich najulubieńszych utworów Phila. Po prostu wymiata. Odwalił z Philipem Baileyem kawał dobrej roboty.

vanDee

Zgadzam się Easy Lover jest to świetna piosenka, już nawet nie pamiętam ile razy jej słuchałam :)

vanDee

Easy Lover jest naprawdę genialne!

Świetny klimat lat 80!
Wystarczy spojrzeć na zachód słońca słuchając tej piosenki i już jesteśmy w tych czasach :D
Pozdro!

vanDee

Jako, że sam byłem kiedyś zagorzałym fanem twórczości Collinsa (kilkanaście - jeszcze wówczas MC - to tylko skromny dowód) mogę się wypowiedzieć. Znam Jego twórczość zarówno jako solisty [ot choćby But Seriously, Face Value czy wreszcie No Jacket Required], ale również jako członka Genesis i uważam, że cokolwiek by o Nim nie powiedzieć to talent muzyczny to Ona ma. Jego głos można oceniać różnie - jedym się może podobać, innym nie, ale perkusistą jest (jak dla mnie) naprawdę 'w porządku'. Inną kwestią jest Jego talent aktorski - widziałem dwa filmy z Jego udziałem (Buster [historia Bustera Edwardsa] oraz Phil oszust Collins - ten film bez jego osoby i roli nie miałby takiej wartości) i uważam, że wypadł w nich naprawdę w porządku. Ażeby zadośćuczynić jeszcze wątkowi muzycznemu powiem, że chyba moim ulubionym [choć kilka ich było, ale ten pozostał] kawałkiem z Jego dorobku był 'I wish it would rain down' z płyty 'But seriously'

cOOba

O relacjach Collinsa z Claptonem wiem niewiele, natomiast pewne jest, że piosenkarz kumpluje się ze Stingiem, natomiast nie przepada za ludźmi z Oasis (tak przynajmniej można wywnioskowac z jego wypowiedzi).

Aquilla

Kumplował się też z Gabrielem, ludźmi z Lez Zeppelin i Abby. Na Live Aid grał na perkusji Stairway to heaven podczas występu Led Zeppelin.

użytkownik usunięty
Swirolli

Z GABRIELEM?! Hmmm...no to mnie zdziwiliście...:)

Aquilla

A powęszyłam trochę przez ten czas po necie i wiem już jedno - że parka Collins-Clapton to starzy kumple, jak nie przymierzając z rodzimej sceny muzycznej Sikorowski i Turnau. Zresztą, Collins tak często grał u Claptona na perkusji, że praktycznie jest uważany za członka jego zespołu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones