Piotr Kwiatkowski

[{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":true,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"/person/ajax/roles/437941/3","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":9,"rate":7.777777777777778,"desc":"ocen"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/437941/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":4,"rate":6.25,"desc":"oceny"}}]
7,8
9 ocen zdjęć
Piotr Jaxa

Piotr Jaxa-Kwiatkowski to pracujący niezależnie fotograf i operator filmowy. Urodził się w Polsce, ale od 1983 roku mieszkał w Szwajcarii. Ukończył słynną Łódzką Szkołę Filmową. W swojej karierze ma pracę nad ponad setką różnych filmów. Jego prace były wybierane w ramach sławnych festiwali, m.in. w Cannes, Mannheim, Krakowie i Los Angeles. Otrzymał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych i konkursach fotograficznych. W 1988 roku została wydana przez Editions 24 Heures jego pierwsza książka z fotografiami "L'esprit de Geneve". Jego druga książka zatytułowana "Oh Barcelona" została opublikowana w 1992 r. nakładem wydawnictwa Editions Olizane. Trzecia, "Poschiavo un Mondo di Valle", ukazała się w listopadzie 1998 r.
W roku 1992 oraz 1993 pracował jako fotosista oraz operator obrazu drugiej kamery nad trylogią filmową "Trzy kolory: Niebieski", "Trzy kolory: Biały" i "Trzy kolory: Czerwony" Krzysztofa Kieślowskiego. Jako kontynuację tego zaprezentował w latach 1993-1994 wystawę zatytułowaną "Kieślowski's Colors". Ta pierwsza kolekcja ukształtowała podstawę ekspozycji pt. "Remembering Krzysztof", która była prezentowana na całym świecie, m.in. w Academy of Motion Pictures Arts and Sciences w Los Angeles. Kolejne projekty Piotra to nowa wystawa oraz książki "Poets of filmlight", "I.M.Pei" i "La Suisse".

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 stycznia 1945

miejsce urodzenia: Borowno, Polska

W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).

forum osoby Piotr Jaxa

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum