Virginia LaVerne Corbin

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/110348/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
0 ocen gry aktorskiej
Virginia Lee Corbin
Dziecięca gwiazda kina niemego. Po raz pierwszy znalazła się w filmie, gdy miała zaledwie 5 lat. Dobre recenzje, które otrzymała sprawiły, że w 1917 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Fox i zagrała w wielu popularnych obrazach: "Jack and the Beanstalk", "Aladdin and the Wonderful Lamp", "Treasure Island" oraz "The Babes in the Woods". W 1921 występowała już dla innych wytwórni, bo jej kontrakt z Foxem zakończył się. Pracowała dla MGM, Universal, Famous Players-Lasky, Thomas Ince i wielu innych. Pomiędzy występami w filmach znajdowała czas na grę w wodewilach, a nawet była modelką. Kiedy stała się dojrzałą kobietą pojawiała się w obrazach dość odważnych jak na tamte czasy. Jednym z nich był "Bare Knees" z 1928 roku. Wraz z nastaniem ery filmu dźwiękowego jej kariera mocno podupadła. Do 1931 nadal grała, ale później wycofała się, aby w końcu wyjść za mąż i mieć dzieci. W 1929 poślubiła maklera, a po kilku latach urodziła dwóch synów. Małżeństwo zakończyło się jednak po 8 latach, a opiekę nad dziećmi powierzono jej byłemu mężowi. Niedługo potem ponownie zmieniła stan cywilny. To małżeństwo trwało również krótko, bo Virginia niespodziewanie zmarła na gruźlicę. Żyła zaledwie 31 lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 5 grudnia 1910

data śmierci: 5 czerwca 1942

miejsce urodzenia: Prescott, Arizona, USA

dwukrotnie zamężna: 1. Charles Jacobson; 2. Theodore Elwood Krol (1929 - 29.10.1937, rozwód), 2 synów: Phillip (ur. 16.08.1932) i Robert (ur. 20.01.1935)
Ma siostrę Ruth.
Zmarła na gruźlicę w Winfield a pochowana została na cmentarzu Westlawn w Norridge (Illinois, USA).

forum osoby Virginia Lee Corbin

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum