Xander Berkeley

Alexander Harper Berkeley

6,6
5 685 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Xander Berkeley

no i co Red John z "Mentalisty" ! Patrick Jane mówi tuż przed jego zabiciem Red Johna: "zawiodłem się" - ja tez się zawiodłam że to to On nim był nawet nie było to wszystko wyjaśnione ani nic do tej pory przynajmniej :/ po co on zabił tą jego żonę i córkę? bez sensu może. może po nic tylko był sobie psychopatą...:D

lila_O

Red John to psychol z bardzo wybujałym ego .kazdy kto powie zle slowo o nim ma umrzec.ale nie zabil Patricka,tylkp jego córke z jednego powodu- John zauwazyl w Patricku godnego przeciwnika, a zeby zmusic go do udzialu w rozgrywce zabil jego rodzine.bo Patrick byl oszustem a jednoczesnie mentalistą .wiedzial ze bez powodu Patrick nie wejdzie do gry

dawid10809

Nie oszukujmy się cały ten motyw z RJ poszedł w diabły po finałowej scenie.Red John był przedstawiany jako geniusz zbrodni, z którym mógł by konkurować jedynie superkomputer, jak ten z Odysei kosmicznej HAL 9000:)A okazało się że naszego geniusza zbrodni przechytrzyły gołębie, to nie wiem czy płakać z litości, czy się śmiać?

pokemon227

Wiesz,może to było coś w stylu zasady ' ludzie przestają wierzyć w boga ,gdy ten krwawi ' .Może pokazali go jako geniusza celowo, by z czasem pokazać że nie ma ludzi nie do pokonania - każdy ma swój 'kryptonit'

dawid10809

Ja tak to widzę, może dlatego nie zawiodło mnie rozwiązanie wątku RJ

Phony

Wiesz,wg mnie reżyser i scenarzysta źle pomyśleli tworząc to kim jest RJ na rok przed ujawnieniem jego tożsamiści,to powinno być od początku w ich głowach i wszystko co dostajemy wxględem tożsamości RJ powinno być podpasowane pod te osobę.Ja sie zawiodłem nieco bo oczekiwałem że Patrick domyśli się kim jest RJ nim ten sam sie ujawni i będą walczyć intensywniej ale rpzwiązanie serialowe też było świetne :)

lila_O

Zacznę od tego, że Red John nie był psychopatą, tylko socjopatą. Co jest znacząca różnicą :)
Jest wyjaśnione w odcinku z retrospekcją, jak Jane poznaje wydział. Scena z prezenterami i pychą Jane. Red John dał mu lekcję pokory.
Nie przypominam sobie, żeby Patric mówił zawiodłem się, gdy zobaczył finałowego Red Johna. Jednakże jeżeli chodzi Ci o finałową scenę, rozmowa między nimi miała na celu potwierdzenie tożsamości, czy jest on prawdziwym Red Johnem. W końcu Patric już raz się pomylił. Patric wiedział, czego najbardziej pragnał John - uznania. Gdy był już pewny, że to prawdziwy Red John, wprowadził swój plan w dzianie.

@dawid10809 Patric doskonale zdawał sobie sprawę kim jest Red John, dokładnie od momentu spotkania potencjalnych kandydatów. Z tego to powodu zwabił kpt. w jedno miejsce. Potwierdza to ukryta broń oraz ptak pod pazuchą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones