Xavier André Lepetit

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/105793/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":30,"rate":7.1,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,1
30 ocen gry aktorskiej
Xavier Deluc
Zadebiutował w roku 1981 na scenie w przedstawieniu Robert Hosseina "Les Hauts De Hurlevent" oraz na dużym ekranie w komedii Michela Gérarda "Les Surdoués de la première compagnie" i francusko-hiszpańsko-niemieckiej produkcji Maxa Pécasa "Belles, blondes et bronzées".

Urodzony 18 marca 1958 roku w Caen, mieście w północno-zachodniej części Francji, w Normandii, na Calvados. Naprawdę nazywa się Xavier Lepetit. Swoją karierę aktorską rozpoczał w wieku 23. lat. Jego debiutanckie role nie należały do ambitnych. Jednak potem w 1985 roku zdobył nominację do nagrody Césara za rolę Bernarda, homoseksualisty podejrzanego o morderstwa w dokach Bordeaux w thrillerze "Szuler" /La Triche/ w reżyserii Yannicka Bellona. Kolejna jego kinowa kreacja w kryminale Jacquesa Deraya "Umarły z otwartymi oczami" /On ne meurt que 2 fois/ (1985) ponownie była nominowana do Césara.

Jest członkiem Kościoła Scjentologów, do którego należy m.in. Tom Cruise.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 marca 1958

miejsce urodzenia: Caen, Francja

forum osoby Xavier Deluc

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum