SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

2013-2016 1 godz.
8,0 18 209
ocen
8,0 10 1 18209
14 906
chce zobaczyć
{"rate":7.66667,"count":3}
{"id":"644764","linkUrl":"/serial/Banshee-2013-644764","alt":"Banshee","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/47/64/644764/7743262.2.jpg"}
Po spędzeniu piętnastu lat w więzieniu bezimienny złodziej wychodzi na wolność. Oszustwo sprawia, że zostaje szeryfem małego miasteczka, gdzie mieszka jego dawna wspólniczka, Anastasia.
{"seasons":[4,3,2,1]}
38
twórcy
gatunek
produkcja
Emmy Najlepsze drugoplanowe efekty specjalne w roku 2013
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Banshee-2013-644764/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/644764","link":"/serial/Banshee-2013-644764/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/644764","link":"/serial/Banshee-2013-644764/episode/ranking"}}
[4,3,2,1]

W wyniku dziwnego splotu okoliczności, zwolniony warunkowo oszust przybiera nową tożsamość. Od teraz nazywa się Lucas Hood i jest nowym szeryfem Banshee, miasteczka, w którym schronienie znalazła jego dawna wspólniczka i kochanka Carrie. Pomysłodawcą najnowszej produkcji kanału Cinemax jest Alan Ball, twórca serialu Czysta krew.W wyniku dziwnego splotu okoliczności, zwolniony warunkowo oszust przybiera nową tożsamość. Od teraz nazywa się Lucas Hood i jest nowym szeryfem Banshee, miasteczka, w którym schronienie znalazła jego dawna wspólniczka i kochanka Carrie. Pomysłodawcą najnowszej produkcji kanału Cinemax jest Alan Ball, twórca serialu Czysta krew. Głównym bohaterem Banshee jest Lucas Hood (Antony Starr), były więzień, który w wyniku oszustwa zostaje szeryfem sennego miasteczka w okolicy zamieszkałej przez amiszów. Lucas szuka kobiety o imieniu Ana, którą widział po raz ostatni 15 lat temu. Po zuchwałej kradzieży klejnotów oddał się sam w ręce policji, aby umożliwić swojej wspólniczce ucieczkę. Teraz Ana (Ivana Milicevic) mieszka w Banshee pod przybranym imieniem Carrie, jest żoną prokuratora i matką dwójki dzieci. Kobieta stara się nie zwracać na siebie uwagi, ale przyjazd dawnego wspólnika sprawia, że jej starannie poukładany świat może runąć. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że miasteczko Banshee zżera korupcja, a w mieście tak naprawdę rządzi Kai Proctor (Ulrich Thomsen). Rozwija on w bezwzględny sposób swoje lokalne imperium, którego filarami są narkotyki, hazard i łapówkarstwo. Lucas zaprzyjaźnia się z Sugar Batesem (Frankie Faison), byłym bokserem, który prowadzi lokalny bar i zyskuje tym samym oparcie w konfrontacji z Kaiem i lokalnymi awanturnikami. Hooda ściga również Pan Królik (Ben Cross), nowojorski gangster, którego niegdyś zdradził, a ten poprzysiągł mu zemstę.

na podstawie
Jonathan Tropper (materiały do scenariusza, historia) / David Schickler (materiały do scenariusza, historia)
studio
Cinemax / Your Face Goes Here Entertainment
inne tytuły
Zdjęcia do serialu kręcono w Monroe i Charlotte (Karolina Północna, USA).
Po wyczerpujących fizycznie trzech sezonach serialu, Antony Starr chciał, by czwarty sezon zawierał mniej scen walk niż dotychczas.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Łezka w oku się kręci...

  użytkownik usunięty

  Szkoda, że tylko 4 sezony. Serial wybitny na swój sposób, wzruszające zakończenie, ostatni odcinek jest jednocześnie najlepszym odcinkiem całego serialu. Banshee - miasteczko, któremu oddałem swoje całe serce, tyle emocji... Mało, który serial tak bardzo się we mnie wpisał. Arcydzieło...

 • Protector- Tracz z plebanii !

  michalBialystok

  Ja bym na miejscu TVP1 złozył skargę o plagiat postaci :D

 • Kozak

  bluearmy ocenił(a) serial na 10 

  Ten serial może być pieprzonym arcydziełem. Klimat, akcja, sceny erotyczne i niesamowita charyzma wszystkich bohaterów. Zaczynając od Hooda kończąc na Jobie. Scenarzyści jak na razie wykonują kawał dobrej roboty. Oby tak dalej! Bo już dawno, żaden serial mnie tak nie wciągnął.

 • Witam, znajomy polecił mi ten serial. Warto go obejrzeć?.

 • Kicz akcji klasy B

  Cezarygon ocenił(a) serial na

  Nie rozumiem zachwytow, ocen 8/10 i wyzej, film to sredniak akcji, naiwna fabuła, nie konsekwentne czyny bohaterów, malo logiczne i czesto malo realne zdarzenia. Jezeli chcemy wlasnie taki odmuzczacz i nie chcemy wczuwac sie w nie do konca logiczne zachowania aktorow to spoko, moze sie podobac, ale w ... więcej

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.