7,0 24 733
oceny
7,0 10 24733
2 803
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":95512,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Beverly+Hills%2C+90210-1990-95512/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Beverly Hills, 90210
  • lov69 ocenił(a) ten serial na: 10

W takich sytuacjach nawet nie silę się na jakikolwiek obiektywizm. Dla mnie, urodzonego w ostatnich dzisięciu latach komuny, to serial młodości. Gdy Polska budowała się na nowo, Polonez był rarytasem a ojciec dbał by głowica w odtwarzaczu VHS byla zawsze czysta. I wtedy wszedł kolejny serial Spellinga, wizjonera. Pokazujący jak to się robi w Ameryce. I choć filtr nostalgii lat '90 to kłamstwo, bo czasy były smutne i trudne, mózg pamięta tylko fajne rzeczy. A ten serial mnie do nich teleportuje. Lato u wujostwa, wypożyczalnie kaset, kioski obładowane gazetami, pierwszy sterowany samochód, zbieranie breloków samochodowych, itd. Nostalgia.

• btc5 ocenił(a) ten serial na: 3

lov69 A dzisiaj zbieracie na nowy tel bo fb sie zle wyswietkla na starym i tzreba pstrykać słit focie ! O take Polske walczyli, otake!

• DoomedMistress ocenił(a) ten serial na: 7

btc5 Cały "zachodni" świat taki jest, nie tylko Polska. Niestety nie da się już tego zatrzymać.

• honky2000 ocenił(a) ten serial na: 7

DoomedMistress Da się... Rozbłysk słoneczny, zaraza lub inne takie i wracamy nie do lat 90-tych a nawet może do średniowiecza...

lov69 Też tak mam, kiedy wspominam sobie lata 90-te wydaje mi się, że wtedy cały czas świeciło słońce, było tak kolorowo i radośnie :P to niesamowite jak własny umysł potrafi nas czasem okłamać. Największy sentyment mam do muzyki tamtych lat, kupowanie kaset, nagrywanie z radia, zbieranie wycinków z gazet o ulubionych zespołach. Kasety mam do dziś i słucham ;)

• btc5 ocenił(a) ten serial na: 3

DoomedMistress No a co, tak nie było? Moda na pewno byla bardziej roznorodna i kolorowa, dzis wszystko masówka a co druga dziewczyna ubiera sie tak samo. Człowiek bardziej szanował co miał w tamtych czasch bo trudniej było zdobyc i trzeba było sie nachodzic. Jak cos łatwo zdobywasz to nie szanujesz tak bardzo. O muzyce komentowac nie trzeba, dzis muzyke zazwyczaj robi komputer lub odgrzewa sie stare kawałki, popowa papka, wiec jak dzisiejsza muzyka ma byc lepsza niz 20-30 lat temu gdzie muzyk starał sie stworzyc cos nowego? Pokaz mi nowe style muzyczne powstałe w ciagu ostatnich 20lat.

btc5 Po części tak było, ale z drugiej strony jednak bieda też była. Przynajmniej tak to pamiętam, że wtedy byle co jadłam i w byle co się ubierałam. Chociaż byłam dzieckiem, więc aż tak mi to nie przeszkadzało i cieszę się, że moje dzieciństwo przypadło na lata 90-te. Jednocześnie żałuję, że moje dzieci będą musiały dorastać w tych dziwnych czasach. Nie cierpię tego papierowego pokolenia facebooka i instagrama (gardzę tym i nie mam tam profili). A co do muzyki to jasne, że kiedyś była lepsza, mniej więcej do roku 2000, a później zaczęła powoli umierać. Teraz dobrej muzyki trzeba szukać głęboko, bo raczej nie ma jej w radiu ani tv. Moi rodzice zwykli mówić "kiedyś to były czasy", przyłapałam się na tym, że sama zaczynam tak mówić ;) ale kto wie jak o obecnych czasach będziemy mówić za 20 lat, może też będziemy wspominać je z sentymentem.

• andolinis ocenił(a) ten serial na: 7

DoomedMistress ja się jeszcze załapałem na 3 dniowe stanie w kolejce za kawą (oczywiście na zmiany, kolejka miała około 150 metrów). Do stacji benzynowej pamiętam kolejki po kilkaset metrów i ludzie nie podjeżdżali tylko wysiadali i pchali swoje Fiaciki bo szkoda paliwa. Papieru toaletowego nawet nie było, pamiętam. Byłem wtedy dzieckiem i nie odczuwałem tego aż tak, ale rodzice musieli nie lada się nastarać, żeby było co do gara włożyć.