PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=326316}

Caprica

1 525
chce zobaczyć
Caprica
powrót do forum serialu Caprica

Wielkie nieporozumienie. Aż szkoda gadać, ze dobre seriale dostają cancella... Niestety, w dobie komercjalizacji wszystkie stacje kierują się raczej wynikami oglądalności, niż jakością serialu. Niestety..

ocenił(a) serial na 8
digital8

Dlaczego niestety. To normalna procedura. To nie wina stacji, że oglądalność spada. Caprica pojechała ostatnimi paroma odcinkami po bandzie. Do tego w serialu, który ma ciągłość fabularną zrobili pół roczną przerwę. Szczerze jak się zabierałem za pierwszy odcinek po przerwie nie pamiętałem jak się skończył poprzedni. Do tego jak się puszcza serial w wieczór, w którym inna stacja puszcza Taniec z Gwiazdami, który bije wszystkie rekordy oglądalności to co się dziwić. Poza tym miarą jakości jest właśnie oglądalność. Sam uważam, że wiele fajnych seriali niesłusznie poleciało przez to, że brak im oglądalności ale jak nie ma widza to kręcenie serialu nie ma sensu. Firmy nie wykupują reklam w trakcie emisji i stacja nie zarabia więc robi cancel.

reese

Winą stacji było:
1. Przesunięcie serialu z piątku na wtorek (jak sam wspomniałeś konkurencyjny Taniec z Gwiazdami). Spadek oglądalności pomiędzy epizodem przed przerwą (1,1mln), a po przerwie (0,9) mówi chyba sam za siebie... (gwoli ścisłości 0,2 mln dla takiej stacji jak SyFy to sporo)
2. Półroczna przerwa, która zapewne zniechęciła wiele osób.
3. Emisja miała być w styczniu, została przesunięta na październik, o czym pewnie też wiele osób nie wiedziało.
4. Ponoć całkowity brak promocji serialu (przeczytane na amerykańskich forach)

ocenił(a) serial na 8
digital8

Teoretycznie masz rację i zgodziłbym się gdybym uważał, że to było nierozważne posunięcie. Nigdy nie byłem zwolennikiem teorii spiskowych ale wydaje mi się że w przypadku Caprici i nielogiczności jakie pojawiły się w jej emisji było to celowe działanie stacji w celu naturalnej śmierci serialu, który nie sprzedał się za oceanem. Wprawdzie na początku było zainteresowanie głównie fanów BSG ale kiedy większość zdała sobie sprawę, że to zupełnie inna formuła serialu wielu porzuciło oglądanie i oglądalność leciała w dół. Lubiłem Capricę ale nie mogę powiedzieć, że jestem specjalnie zaskoczony takim obrotem sytuacji.

Nie wiem dokładnie jakie są wymagania stacji odnośnie oglądalności ale dwa lata temu średnia oglądalność stacji we wszystkich grupach wiekowych wynosiła 1,27 miliona więc 0,2 wydaje się trochę niskie. Fakt, że średnia uwzględnia wszystkie pory i wszystkie nadawane programy ale jednak.

ocenił(a) serial na 9
digital8

Naprawdę szkoda, bardzo oryginalny serial, nietypowy i dość niszowy. Pewnie nie trafił do wielu fanów BSG, bo oczekiwali powtórki z rozrywki (nie wiem jak tego można było oczekiwać, ale cóż...). Nic, tylko czekać na Blood & Chrome, ale to już niestety nie będzie to samo.

ocenił(a) serial na 8
tykus160

digital dobrze napisał, że serial miał kiepską promocję. Po premierze trafił głównie w fanów BSG, którzy jednak nie przyjęli go z entuzjazmem a inni widzowie nie lubiący BSG wiedząc, że to prequel do serialu nawet się za niego nie zabierali. Mam tylko nadzieję, że ostatni odcinek będzie w miarę zrobiony pod zakończenie i nie będzie cliffhangerem.

ocenił(a) serial na 9
reese

Widocznie tylko dla niektórych jest oczywiste, że nawiązania nie mogą być nachalne i wprowadzać niezrozumienia (mowa tu oczywiście o widzach, nie o stacji).
Ostatni odcinek raczej cliffhangerem nie będzie (myślę, że to właśnie z powodu zmiany zakończenia emisja reszty odcinków zostaje przełożona), ale nie obraziłbym się na zostawienie otwartej furtki. A nuż oglądalność jeszcze wzrośnie i padnie decyja o drugim sezonie (tia, marzenia).

ocenił(a) serial na 8
tykus160

Myślę, że teraz kiedy zabrali się już za Blood and Chrome Caprica nie ma szans na reanimację. Ten trzeci serial w tym universum będzie właśnie tym czego większość spodziewała się po Caprice.

ocenił(a) serial na 2
tykus160

Mnie ten serial nie podobał się nie ze względu na jakiekolwiek nawiązania, ale na fabułę, która była z gruntu do bani (zwichrowana nastolatka doprowadziła do zagłady ludzkości z grubsza), kiepski scenariusz i montaż (sceny rodem z telenowali i słabo rozpisane postacie), no i ostatecznie kiepską obsadę w której nikt nie wybija się ponad przeciętność (ojciec Zoe jeszcze dawał radę, ale np. aktor grający Adamę wspólnie ze scenariuszem pogrzebał postać, zachowując się jak schizofremik).

użytkownik usunięty
digital8

Oglądając zapowiedzi , trailery i plakaty można wnioskowac że będzie się bardzo dużo działo w tych 5 czy 6 końcowych odcinkach , przełom w programowaniu samoświadomej sztucznej inteligencji , produkcja Cylonów na wielką skale , bunt , zamieszki i Wojna z Ludżmi . Do tego motyw powstawania Cylonów na bazie Białka ? ( 12 modeli z Battlestara ) .
Dużo tego .

ocenił(a) serial na 8

I tradycyjnie Ci co nie oglądali podniosą głosy czemu to skasowali jak to takie fajne ;)

ocenił(a) serial na 9
digital8

Zgadzam się z twórcą wątka - naprawdę szkoda bo seria wyjątkowa. Jest jednak cicha nadzieja że dadzą drugi sezon, jak się może Blood & Chrome rozkręci. ;]

ocenił(a) serial na 7
digital8

Moim zdaniem problem wynika z przyczyny że serial powoli się rozwijał .....
mało było akcji przez większość odcinków ...fakt budował się klimat ...ostatni odcinek dopiero mnie porwał .
no i te zabójcze przerwy co potrafią naprawdę namieszać w oglądalności która się przekłada niestety na los serialu ...
trochę zniechęciło ludzi że nie było w klimacie BSG ...wiele osób się nastawiało że tak będzie i trochę pojechało ten serial a z drugiej strony nie lubiących BSG zniechęciło do tego serialu bo myśleli że będzie w tym klimacie ..
więc piętno BSG miało duży skutek na porażkę serialu ....
sadze że gdyby rozpoczną się 2 sezon serial by się obronił i zyskał na oglądalności ale niestety tak się nie stało ....

.

digital8

Mnie zniechęciła głównie biedna, wręcz bez polotu scenografia.
Jakieś 80% to właściwie lustrzane odbicie wytworów naszej cywilizacji (o czym pisałem w osobnym wątku).
A wystarczyło chociaż zatrudnić ludzi od tego, może niezbyt znanego filmu http://www.filmweb.pl/serial/Alice-2009-536381 i byłoby dużo lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones