PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95060}
7,7 767
ocen
7,7 10 1 767
Dorastanie
powrót do forum serialu Dorastanie

Dorastanie to proces, który dotyczy wszystkich ludzi. No może prawie wszystkich, znam takich, którzy dorosnąć nie chcą. Ich prawo...
Serial też jest o dorastaniu. A dorastać przyszło młodym bohaterom w okresie zmian, przemian, niespełnionych nadziei, kłamstwa, ułudy, obłudy... mówiąc krótko w ciężkich czasach. Na szczęśnie główni bohaterowie serialu ( inteligent, robotnik i rolnik) mają siebie, a dokładniej swoją przyjaźń, dzięki której udaje im się przetrwać, mimo przeciwności losu ( i nie tylko) zrealizować plany i marzenia.
Mają nawet czas, ochotę i siłę na swoje hobby - treningi siatkówki. Zakładają rodziny, choć nie zawsze szczęśliwie i na długo. Trwają...
I przychodzi czas kolejnej próby...
Bardzo dobry serial, z bardzo dobrą obsadą - aktorów młodych i już cenionych ( Marek Kondrat, Dorota Pomykała, Cezary Morawski) i aktorów bardzo młodych, rozpoczynających dopiero karierę ( Tomasz Dedek, Anna Kaźmierczak, Katarzyna Chrzanowska ,Andrzej Zieliński).
Fantastyczna piosenka w czołówce. Szkoda, że Telewizja Polska tylko dwa razy zechciała nam ten serial pokazać. Bo naprawdę warto! Mam nadzieję, że zamiast setny raz fundować "Czterech pancernych ","Janosika" czy "Stawkę.."( nie mam nic przeciwko tym filmom, mam do nich sentyment - wychowałam się na nich), ale od czasu do czasu można przypomnieć i inne seriale z lat 80.
Rok 2004 dopiero się zaczął, więc może się doczekam...

użytkownik usunięty
kotecek_Karoliny

Również czekam na powtórną emisję z niecierpliwością, a żona jeszcze bardziej. Podpisujemy się pod prośbą o w/w serial !

użytkownik usunięty

No to nie wiem czy się doczekamy! Bo ja też na ten serial czekam. A w szczególności na jego druga część która muiała byc zrobiona wkrótce po wyemitowaniu pierwszej. I pewnie już była w trakcie realizacji tylko komuś się nie spodobała. Serial pokazywał moim zdaniem całą prawdę o tamtych czasach.Ale nie tylko tą antykomunistyczną ale też pokazywał rzeczywistość jaka miała miejsce z drugiej strony czyli w opozycji. Myśle, że druga część pokazałaby prawdziwe oblicze "bojowników" o demokrację w Polce. I dlatego nie zrobiono bądź leży gdzies na półce druga część. A pierwsza jest emitowana dokładnie z tych samych powodów co powyżej: jest to po prostu serial bardzo niewygodny! Obnażający wszystko aż do bólu i dlatego skazany na zapomnienie.
Pozdrawiam
wszystkich fanów Dorastania
Lexo

ocenił(a) serial na 8

Emisja w TVP Historia (październik 2017)

ocenił(a) serial na 9
Max_Rockatansky

Jest dostępny na platformie VOD TVP, właśnie go sobie przypomniałem.

themaskator

Właśnie tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones