serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Grantchester

2014
1h
7,3 1 308
ocen
7,3 10 1 1308
Duchowny Sidney Chambers rozwiązuje kryminalne zagadki w małej miejscowości. Zobacz pełny opis
Grantchester zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

Sidney Chambers jest anglikańskim księdzem w Grantchester. Kiedy wbrew swojej woli trafia do świata kłamstw, zdrad i morderstw, okazuje się, że świetnie sprawdza się w nowej dla siebie roli detektywa...

na podstawie
James Runcie (powieść)
studio
Lovely Day
tytuł oryg.
Grantchester
inne tytuły
Na początku 1 odcinka 2 sezonu Geordie Keating i Sidney Chambers zdejmują ubrania, żeby popływać. Obaj mężczyźni zostają w samej bieliźnie. Kiedy inspektor jest rozebrany, widać, że na jego ciele nie ma żadnych blizn, choć stosunkowo niedawno przeszedł operację związaną z raną postrzałową brzucha.
W 3 odcinku 3 sezonu Geordie Keating zwraca się do Sidneya Chambersa słowami: "Forgive me Father for I have sinned". Pastor odpowiada, że to katolicki zwrot. W rzeczywistości na początku spowiedzi katolicy mówią: "Bless me Father for I have sinned".
Akcja 2 odcinku 1 sezonu rozgrywa się w 1953 roku. Jednak Arthur Evans ma samochód Morris Minor 1000, który pojawił się dopiero w 1956 roku. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kolejny serial angielski (po takich jak choćby Endeavour czy Downton Abbey), który "odtwarza" minione czasy. Na to wrażenie, wpływa nie tylko scenografia i kostiumy, ale również doskonałe dialogi i wybory bohaterów tych produkcji. To wszystko razem sprawia, że czuję się jakbym był "w środku" czegoś, co już odeszło......

więcej

Jak tu się modlić?

ocenił(a) serial na 6

Jeżeli taki przystojniak odwraca myśli wszystkich parafianek od pobożności?

Gratuluję twórcom i aktorom, udany serial.

dobry serial

ocenił(a) serial na 6

zobaczyłem pierwszy sezon tegoż i mogę powiedzieć, że oglądało się go z przyjemnością - nie ma tu mega dynamicznych zwrotów akcji, strzelania i napierdzielania - jest to taki spokojny serial detektywistyczny, zrobiony według najlepszych angielskich standardów... jeśli ktoś lubi takie kino, to polecam!

męski harequin i będzie miał rację ale wyśmienicie napisany, zagrany i sfilmowany, jestem zdecydowanie za...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones