serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

JAG - Wojskowe Biuro Śledcze

JAG
1995 - 2005
45 min.
6,6 21 613
ocen
6,6 10 1 21613
1 011
chce zobaczyć
Harmon Rabb, były pilot marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, zostaje przeniesiony do JAG, gdzie prowadzi kolejne sprawy jako adwokat. Więcej Mniej
JAG - Wojskowe Biuro Śledcze zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył 2 nagrody Emmy oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Główni bohaterowie tego serialu to komandor Harmon Rabb i major Sarah MacKenzie - prawnicy Wojskowego Biura Śledczego JAG. Sprawy, jakie mają rozwiązać są wielorakie: od typowych, jak dezercja, czy nie wykonanie poleceń przełożonego - niesubordynacja, po gwałty, przemyt i morderstwa. Często prowadzenie dochodzenia jest trudne, boGłówni bohaterowie tego serialu to komandor Harmon Rabb i major Sarah MacKenzie - prawnicy Wojskowego Biura Śledczego JAG. Sprawy, jakie mają rozwiązać są wielorakie: od typowych, jak dezercja, czy nie wykonanie poleceń przełożonego - niesubordynacja, po gwałty, przemyt i morderstwa. Często prowadzenie dochodzenia jest trudne, bo zamieszane są grube ryby z armii. Zdarza się, że kompetencje wojskowe nie wystarczają... Choć w życiu prywatnym są przyjaciółymi, to w pracy czesto muszą stanąć po przeciwnych stronach barykady. Ale sądowe waśnie szybko mijają, szczególnie, że atmosfera panująca w ich biurze sprzyja dobrej i sumiennej pracy.

studio
Belisarius Productions / National Broadcasting Company (NBC) Sports / NBC Productions / Więcej...
tytuł oryg.
JAG
inne tytuły
JAG: Judge Advocate General Australia
Więcej...
David James Elliot ma też swój reżyserski wkład w serial. Wyreżyserował odcinek "Lifelines". Natomiast Patrick Labyorteux, fimowy Porucznik Bud J. Roberts, Jr., napisał scenariusz do odcinka "JAG TV".

Ojciec reżysera Donalda P. Bellisario nosi imiona Albert Jethro. Stąd wzięły się imiona filmowego admirała Chegwiddena.
Dwa odcinki ósmego sezonu są jednocześnie pilotem nowego serialu stworzonego przez Donalda P. Bellisario pt. "Agenci NCIS".
Seriale o tematyce wojennej lub z wojskiem w roli głównej to częste zjawisko w historii kinematografii, i to zarówno na dużym, jak i małym ekranie. Najczęściej są to historie pełne przemocy, z mnóstwem krwi i poszarpanych ciał, ze wspaniałymi scenami batalistycznymi, i wykutą w ogniu walki przyjaźnią. Ale jest i serial o wojsku, w którym krwi... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych