PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38034}

Ja, Klaudiusz

I, Claudius
8,1 5 203
oceny
8,1 10 1 5203
Ja, Klaudiusz
powrót do forum serialu Ja, Klaudiusz

a nie 12 , jak podaje Filmweb. A że serial jest arcydziełem, to już nie trzeba pisać, bo i tak wszyscy
wiedzą.

ocenił(a) serial na 7
IrenaSz

Właśnie, dziwnie to wygląda. Np. tytuł piąty ma w telewizji tytuł taki, jaki na fw ma epizod czwarty. Czyli nadali jakiś pilot na początku?

ocenił(a) serial na 9
_Garret_Reza_

Nie wiem, bo nie oglądam tego serialu na TVP Historia. Popatrzyłam tylko przez chwilę i uznałam, że obraz jest nieco zamazany. Mam ten serial w bardzo dobrej formie, z polskim ekstra dubbingiem, więc nie nagrywam słabszej kopii.
Pozdrawiam.

IrenaSz

Gdzie zdobyłaś lepszą jakość w dubbingiem ? Na TVP jest to oficjalna premiera po latach. A dubbing uznawany był przez lata jako Święty Graal ... (podobno został częściowo zniszczony w pożarze).

ocenił(a) serial na 9
wesstman1

Nie wiem, czy film był zniszczony w pożarze. Ja mam wersję, którą dostałam dawno temu od znajomego, który zgrał sobie ten film pracując wówczas w Łódzkiej Szkole Filmowej. Ten serial służył do nauki dubbingu młodych aktorów. Miałam te płyty dawno temu, jeszcze nie miałam wtedy nagrywarki DVD. Teraz nagrywarkę już mam i ten serial mam na dysku. Pozdrawiam.

IrenaSz

Witam
Doczytałem, że jest Pani w posiadaniu wszystkich odcinków "ponadczasowego" serialu Ja Klaudiusz z polskim dubbingiem z lat 70-tych. Niestety nie miałem możliwości obejrzenia go niedawno na kanale TVP Historia. Byłaby taka możliwość, aby mogła Pani mi udostępnić ten serial tzn. zgrać na płyty dvd?

ocenił(a) serial na 9
Fantomas78

Witam, wolałabym korespondować bardziej prywatnie - mój e-mail - irenaszczepaniak@op.pl - pozdrawiam.

_Garret_Reza_

Wersja BBC, dostępna w sieci czy na DVD, faktycznie ma 12 odcinków - odcinki 1 i 2 sklejono w jeden, dłuższy. Ot, i cała tajemnica. Pozostałe odcinki różnią się wyłącznie numerem przy tytule/na końcu odcinka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elitex

"każdy"? To już tyle multikont napłodziłeś? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elitex

Reprymenda godna literata intelektualisty. W ogóle nawet nie zniżyłeś się do poziomu plebsu, którym tak gardzisz.

ocenił(a) serial na 1
Kwasiboromir

gardzę plebsem i tłuszczą

elitex

To jak dajesz radę ze sobą ? Zioła, czy prochy ? A może nie dajesz, stąd ten prymitywny bełkot.

ocenił(a) serial na 10
_Garret_Reza_

niczego "nie sklejali" raczej podzielili ;)
Na filmwebie jest poprawnie podana ilość odcinków według premierowego pokazu w 1976r pierwszy odcinek miał 100min, chciało by się powiedzieć że składał się z dzisiejszej cz1 i 2 ale 20 września 1976 odbył się premiera właśnie w takiej postaci potem był emitowany dzisiejszy 3 odcinek wtedy jako drugi itd. więc w premierowym pokazie serial posiadał 12 odcinków, później przy następnych pokazach odcinek pierwszy "przecięto na pół" (by wszystkie odcinki miały podobne czasy) i tak serial zyskał 13 odcinków.

ocenił(a) serial na 7
michael_69

To się zgadza. Dziś ostatni odcinek! :)

ocenił(a) serial na 10
michael_69

dubbing:
01 A Touch of Murder (Powiew śmierci)
02 Family Affairs (Sprawy rodzinne)
03 Waiting in the Wings (Oczekiwanie)
04 What Shall We Do About Claudius? (Co zrobimy z Klaudiuszem?)
05 Poison is Queen (Trucizna jest królową)
06 Some Justice (Nieco sprawiedliwości)
07 Queen of Heaven (Uczyńcie mnie boginią)
08 Reign of Terror (Królestwo terroru)
09 Zeus, By Jove! (Zeus czy Jowisz)
10 Hail Who? (Chwała ale komu?)
11 Fool's Luck (Złudne szczęście)
12 A God in Colchester (Bóg Colchesterów)
13 Old King Log (Stary król kij)
lektor:
01 A Touch of Murder (Dotknięcie zbrodni)
02 Waiting in the Wings (Czekając za kulisami)
03 What Shall We Do About Claudius? (Co zrobimy z Klaudiuszem?)
04 Poison is Queen (Trucizna jest królową)
05 Some Justice (Trochę sprawiedliwości)
06 Queen of Heaven (Królowa niebios)
07 Reign of Terror (Rządy strachu)
08 Zeus, By Jove! (Coś z Zeusa, coś z Jowisza)
09 Hail Who? (Kto będzie Cezarem?)
10 Fool's Luck (Szczęście głupca)
11 A God in Colchester (Nowy bóg Colchester)
12 Old King Log (Stary król pień)

ocenił(a) serial na 10
IrenaSz

Dla mnie też arcydzieło! Ma coś takiego w sobie, ze jak słyszę gdzieś "Caligula" to od razu widzę Hurta

ocenił(a) serial na 8
IrenaSz

Nie, nie wszyscy o tym wiedzą bo temu serialowi bardzo daleko do arcydzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones